فواید مصرف نعناع در ماه رمضان

[ad_1]

در ماه رمضان بدن به دلیل شرایط فیزیکی متفاوت نسبت به روزهای دیگر با کمبود آب مواجه می شود و جبران این کمبود آب با سبزیجاتی مانند نعناع انتخاب خوبی است.

به گزارش ایسنا، فواید استفاده از نعناع در ماه رمضان نعناع خواص نعناع از قدیم الایام شناخته شده است و امروزه از عصاره، برگ و اسانس آن در طب سنتی و صنعتی، صنایع غذایی (به عنوان طعم دهنده) و همچنین در ساخت لوازم آرایشی و بهداشتی استفاده می شود. . موثرترین ماده موجود در منتول، منتول نام دارد.

در ماه رمضان بدن به دلیل شرایط فیزیکی متفاوت نسبت به روزهای دیگر با کمبود آب مواجه می شود و جبران این کمبود آب با سبزیجاتی مانند نعناع انتخاب خوبی است. نعناع یکی از بهترین گیاهان برای گیاهخواران است. زیرا در ماه رمضان بیشتر افراد به دلیل تغذیه نامناسب و کم تحرکی دچار یبوست می شوند. نعنا حاوی مقدار زیادی فیبر است که به بهبود یبوست کمک می کند. پوست صورت در ماه رمضان به دلیل کم آبی، خواب ناکافی و تغذیه نامناسب خشک و مستعد آکنه می شود.

نعناع دارای اثر کاهش التهاب پوست است. در طب سنتی از نعناع به عنوان مقوی معده، بادشکن، مسکن، رفع تشنگی و آرام بخش اعصاب استفاده می شود.

همچنین نشان داده شده است که منتول درد ماهیچه های صاف دستگاه گوارش را کاهش می دهد و منجر به کاهش درد شکم می شود. عصاره آبی نعناع دارای خواص ضد درد و ضد التهابی است و می تواند جایگزین مناسبی برای مسکن های شیمیایی و داروهای ضد التهابی باشد. روغن نعناع دارای اثر ضد باکتریایی قوی است که می توان آن را با آنتی بیوتیک جنتامایسین مقایسه کرد.

در ماه رمضان بدن به دلیل شرایط فیزیکی متفاوت نسبت به روزهای دیگر با کمبود آب مواجه می شود و جبران این کمبود آب با سبزیجاتی مانند نعناع انتخاب خوبی است.

نعناع یکی از بهترین گیاهان برای گیاهخواران است. زیرا در ماه رمضان بیشتر افراد به دلیل تغذیه نامناسب و کم تحرکی دچار یبوست می شوند.

به گزارش روابط عمومی موسسه گیاهان دارویی جهاد دانشگاهی، نعناع فیبر بالایی دارد و یبوست را بهبود می بخشد.

پوست صورت در ماه رمضان به دلیل کم آبی، خواب ناکافی و تغذیه نامناسب خشک و مستعد آکنه می شود. نعناع التهاب پوست را کاهش می دهد. این گیاه سرشار از بتاکاروتن و ویتامین C است که باعث بهبود آکنه و نرمی پوست می شود. همچنین خاصیت ادرارآوری دارد و با استفاده از کلیه ها سموم را از بدن دفع می کند.

انتهای پیام/

[ad_2]
Source link

درباره ی admin_asooweb

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.