قابلیت بکارگیری در سیستم های تبرید

قابلیت بکارگیری در سیستم های تبرید
مبدل حرارتی صفحه ای پلیت , پلیت مبدل حرارتی صفحه ای, خرید مبدل حرارتی صفحه ای, مبدل حرارتی صفحه ایی, مبدل حرارتی صفحه ای جوشی, خرید مبدل صفحه ای, مبدل صفحه ای حرارتی, مبدل حرارتی صفحه ای گسکت دار, مبدل های حرارتی صفحه ای پره دار, مبدل های حرارتی صفحه ای

مبدل حرارتی صفحه ای- در پایان مجددا تاکید می نماییم که ما در مجموعه بزرگ مشهد بخار تمام تلاش خود را به کار گرفته اییم تا بتوانیم هر نوع از دیگ بخار – مبدل حرارتی صفحه ای- دیگ آبگرم-فیلتر شنی – منبع کویلی – بویلر تشعشعی -هیتر مشعل دار-انواع دی اریتور- سختی گیر آب – مبدل حرارتی – تولید و ساخت انواع بالمیل و انواع دستگاه ازن ساز را با ارزانترین قیمت و تا 30% تخفیف ویژه و زیر قیمت سایر کارخانجات فعال در ایران طراحی و تولید نموده و بدون واسطه تقدیم مشتریان نماییم.

این مدل از مبدل های صفحه ای در سری های مختلفی تولید می شود که جنس بدنه آن از استنلس استیل بوده، این مدل استیل دارای مقاومت بسیار بالایی در برابر خوردگی بوده است.

برای سیال آب و شیر، جنس واشر یا گسکت معمولا EPDM است. مبدل حرارتی صفحه ای، نوعی از مبدل حرارتی است که عموما از تعداد زیادی صفحات چیندار از جنس فولاد ضد زنگ تشکیل شده است.

این نرم افزار جامع مجموعه ای ازاستانداردها و خصوصیات عایقهای مختلف متعارف است و می تواند انواع محاسبات مانند تعیین ضخامت بهینه عایق ، محاسبه پروفیل دما ، ارزیابی خواص حرارتی و برآورد هزینه ها را انجام دهد.

در این نرم افزار امکان بررسی و شبیه سازی با جزئیاتی مانند تعداد مناطق درون گرمکن ها، نوع قسمت خنک کن آب خروجی ، عمودی یا افقی بودن مبدل، تعداد گذر لوله ها، نوع کلگی، جزئیات قسمت خشکی زدائی (desuper heating)، الگوی چیدن لوله ها و بسیاری جزئیات دیگر فراهم آمده و بدین ترتیب نرم افزاری حرفه ای برای این کار محسوب می شود.

محاسبات دستی امکان پذیر است اما تکرار چندباره آن معمولا نیاز است. برای مبدل­ های حرارتی صفحه­ ای واشردار امکان نشستی وجود دارد.

مبدل های حرارتی میکرو، مبدل های حرارتی در مقیاس کوچک یا مبدل های حرارتی هستند. مطابق شکل 4، برای انجام عمل انتقال حرارت بین جریان سرد و گرم، صفحه ها به صورت یکی در میان جریان گرم یا سرد دارند.

در این نرم افزار از روش ها اختصاصی HTFS استفاده شده است که بر مبنای بیش از ۳۰ سال تجربه و تحقیق استوار است.

روش اختصاصی HTFS در طراحی مبدلهای فرآیندی هواخنک به صورت تصویری و محاوره ای در ACOL گنجانده شده است. از این نرم افزار در شبیه سازی انواع عایق بندی استفاده میشود.

از این نرم افزار می توان برای شبیه سازی مبدلهای حرارتی هواخنک ، واحدهای بازیافت حرارت ، تاسیسات و تهویه مطبوع ، سرماسازی و تبرید و خنک کننده های میان مرحله ای استفاده کرد.

ایجاد کردن پره در داخل صفحات این نوع مبدل ها یکی از راه های افزایش انتقال حرارت می باشد. در مقاله مبدل های حرارتی صفحه ای در بهینه سازی مصرف انرژی – بخش اول به بررسی اهمیت این مبدل ها در مصرف انرژی پرداختیم.

خروجی FIHR در قالب استاندارد API و همراه با نقشه کوره ها است. مبدل حرارتی یا مبدل گرمایی تقریبا پرکاربردترین عضو در فرآیندهای شیمیایی هستند و می توان آن ها را در بیشتر واحدهای صنعتی ملاحظه کرد.

مبدل های حرارتی میکروکانال می تواند از فلز و یا سرامیک ساخته شود. در بیشتر مواقع از مبدل حرارتی جهت انتقال حرارت بین دو سیالی که مشخصات فیزیکی آنها غیر همسان باشد استفاده میشود.

فرآیند انتقال حرارت در هر مبدل حرارتی با توجه به درجه حرارات سیال به سه صورت انجام می شود که هدایتی، جابجایی و تشعشعی نام گرفته می شود.

در نزدیکی دیواره نیز از تابع Standard Wall Function استفاده شده است. در این تحلیل برای بررسی جریان سیال از مدل ویسکوزیته توربولانسی K-epsilon Standard استفاده شده است.

برایی تبادل دمایی در سیکل تبرید می توان از مبدل حرارتی صفحه ای هپاکو استفاده نمود. همچنین برای انتخاب مناسب مبدل حرارتی صفحهای آلفالاوال واشردار باید به موارد فوق توجه ویژهای نمود.

This artic᠎le h as been w᠎ri tten by GSA Conte​nt ᠎Genera​tor DEMO᠎.

از دیگر انواع این مبدل ها می توان به نوع حلزونی، جوش Bavex و لحیم شده اشاره نمود که از نظر کارایی و نحوه قرار گرفتن و چیدمان صفحات در قاب فلزی متفاوت هستند.

جریانهای گرم کننده بخار مراحل مختلف توربین ها با فشارهای مختلف و بخار چگالیده هستند. خصوصیات آب و بخار به طور کامل در درون نرم افزار محاسبه می شود.

در حالت، بررسی،سطح حرارتی مورد نیاز به ازای شرایط مشخص در هر قسمت مبدل محاسبه می شود. مبدل های حرارتی جوش داده شده ، نیمه جوش داده شده و لحیم کاری برای تبادل حرارت بین مایعات فشار بالا یا در مواردی که به محصول جمع و جورتری نیاز است ، استفاده می شود.

شبکه بندی مورد نیاز نیز برای این تحلیل توسط نرم افزار Ansys Meshing تولید شده است. صفحات از موادی با رسانای بالای حرارتی تولید شده اند که میزان انتقال گرما را افزایش میدهند.

نوع شبکه بندی مورد استفاده در این تحلیل از نوع بی سازمان بوده و تعداد کل سلول های تولید شده برای این هندسه برابر 3999056 سلول میباشد.

مکانیزم حرکت این دو سیال در مبدل حرارتی جریان همسو، به صورت موازی خواهد بود. کم جاگیر و افت فشار کمتر نسبت به مبدل های حرارتی لوله ای می باشد.

نرم افزاری توانا برای شبیه سازی انتقال حرارت و افت فشار در کوره هایی است که با سوخت مایع یا گاز کار میکنند.

صفحات که سطح تبادل حرارت را تشکیل می دهند، توسط پیچ و مهره بین دو صفحهی فولادی محکم شده اند.

متعاقباً یک شار مغناطیسی متغیر، از طریق یک سیم پیچ ثانویه ایجاد می شود. که (حداقل یک) جریان سیال در محدوده جانبی با ابعاد معمولی زیر یک میلی متر است.

نوع گذر لوله ها را می توان ساده یا پیچیده در نظر گرفت و لوله ها را نیز میتوان از نوع ساده یا پرده دار انتخاب کرد.

واشر مبدل های حرارتی عملکرد دقیقي در پردازش روغن ها و چربی های حاوی مقادیر قابل توجهی از مواد جامد و ناخالصی، ایفا می کنند.

از لحاظ هندسی نیز هر نوع پیچیدگی نقاط ورودی و خروجی مانند جوش آورهای ترموسیفون و مبدلهای با جریان متقاطع در آن قابل قبول است .

حرارتی میکروکانال، مبدل های حرارتی چند منظوره هستند که شامل چند عنصر اصلی هستند، چند راهه و یا منیفولد (ورودی و خروجی)، لوله های چند قطبی با قطرهای هیدرولیکی کوچکتر از یک میلیمتر و پره ها می باشد.

۲- رسانش محوری در امتداد لوله ها ناچیز است . الگوهای ایجاد شده در صفحات (پلیت) و موج های موجود در آن به وسیله پرس های هیدرولیکی بزرگ ایجاد می شود از این رو می توان از تمام موادی که استحکام کافی دارند و قابلیت پرسکاری دارند در صفحات مبدل استفاده کرد.

به این خاطر که واشر بندی هر سیال به طور جداگانه انجام می شود و فضای واشرها نیز به بیرون راه دارند دو سیال هیچگاه باهم مخلوط نمی شوند.

با بهره گیری از این نرم افزار ، می توان عملکرد سیستم خطوط لوله حاوی سیالات تک فاز یا دو فازی را در حالت یکنواخت شبیه سازی کرد.

از این نرم افزار برای شبیه سازی عملکرد مبدلهای پوسته و لوله که برای گرم کردن آب تغذیه دیگ بخار به کار می روند استفاده می شود.

معمولا بهتر است بخار در فشار پایین وارد مبدل صفحه ای شود تا گرمای نهان بیشتری در اثر میعان آزاد شود .

حالت های مختلفی مانند جریان اجباری ، القایی و آزاد ( بدون پنکه ) جریان هوا یا هر نوع گاز در حالت گرمایش یا سرمایش در قسمت متقاطع با لوله ها و حالت های مختلفی مانند تک فاز ، جوشش یا میعان در طرف لوله ها قابل بررسی است.

افزون بر لوله ها ، انواع اتصالات مانند زانویی ، کاهش یا افزایش ناگهانی قطر، شیرهای توپی ، پروانه ای، کروی و دروازه ای ، اریفیس و روزنه ها و هر نوع عامل نامشخص افت فشار را میتوان در نرم افزار PIPE مدلسازی کرد.

انتخاب مواردی مانند مس، آلومینیوم، فولاد کربن، فولاد ضد زنگ، آلیاژ های نیکل، سرامیک، پلیمر و تیتانیوم. از مبدل های صفحه ای برای تبادل حرارت بین سیالات بصورت مایع، گاز یا دو فازی استفاده می شود.

صفحات مبدل حرارتی چین دار هستند که باعث افزایش آشفتگی جریان و در نتیجه افزایش انتقال حرارت بین صفحات می شود.

مبدل های حرارتی میکروکانال به طور گسترده در صنعت خودر به عنوان رادیاتور های ماشین به عنوان کندانسر. مبدل حرارتی پرده دار یا هوا خنک، دارای ساختار چندان پیچیده ای نیستند.

نرم افزاری توانمند و جامع برای محاسبات مهندسی در خصوص کاربردهای مختلف مبدلهای پوسته و لوله است از جمله در گرمایش و سرمایش بدون تغییر فاز ، میعان در کندانسورهای ساده یا همراه با خشکی زدایی (desuper heating) ، فراسرد سازی (sub cooling)، کندانسورهای چند جزئی، جوش آورها و تبخیر کننده های از نوع falling-film کاربرددارد.

پاستوریزاتور: استفاده از واشرهای مبدل حرارتی صفحه ای لیگو در مبدل هایی که برای پاستوریزه کردن نوشیدنی ها و شربت ها استفاده می شوند.

با توجه به تبادل حرارت در مبدل های پوسته و لوله و افزایش تشکیل رسوبات استفاده از سیستم های کاهش سختی در ورودی ها توصیه می گردد.

ازین مبدل ها بیشتر در سیستم های تبرید به عنوان کندانسور و اواپراتور چیلر استفاده شده و برای مصارف آب گرم بهداشتی خانگی ، گرمایش استخر و گرمایش از کف منازل نیز کارایی دارند.

قابلیت استفاده برای دامنه وسیعی از مواد را دارند. ابتدا محدودیت طراحی برای هر نوع حرارتی را در نظر می گیرند.

این نوع از مبدل های حرارتی در کاربرد های دمای بالا، فشار بالا و سیال خورنده که نقطه ضعف مبدل های حرارتی گسکت دار است به خوبی سرویس می دهند.

در واقع قیمت پلیت GEA صفحه ای یک وسیله بسیار مناسب برای انتقال حرارت بین مایعات است و این کار را می تواند در فشارهای پایین و متوسط به خوبی انجام دهد.

نرم افزارهای مجموعه HTFS عمدتاً برای طراحی انواع تجهیزات انتقال حرارت به کار می روند. و مبدل های حرارتی میکروکانال با نسبت انتقال حرارت بالا، هزینه های سرد سازی کم.

در هر یک از دو مسیر حلزونی ، یک جریان ثانویه ایجاد می شود که انتقال گرما را افزایش ، و تشکیل رسوب را کاهش می دهد.

در صورت تمایل به خرید با ما تماس بگیرید تا همکاران ما اطلاعات بیشتر را در اختیار شما عزیزان قرار دهند.

در مبدل حرارتی صفحه ای GEA تماس مستقیم، دو سیال حتماً باید غیرقابل ترکیب یا واکنش باشند، در غیر این صورت مشکلاتی که در ابتدا بیان شد پیش خواهد آمد.

MUSE می تواند تا ۱۵ جریان فرایندی تک فاز و در حال جوشش یا میعان را بررسی کند. توجه به این امر در حفظ سلامتی کودکان و سالمندان ضروری است.

اتصال این نرم افزار به برنامه شبیه ساز HYSYS و تبادل دوطرفه اطلاعات به صورت زنده و فعال ، از ویژگی های برجسته آن است.

این ویژگی چه تاثیری خواهد داشت؟ معمولا این تجهیز به صورت U شکل طراحی و ساخته می شود. با انتخاب TASC اطمینان بیشتری در طراحی تجهیزات و عملیات وجود دارد.

مبدل صفحه ای جوشی فشار بالا، برای تحمل فشارهای بالاتر از 45 bar طراحی میشوند. همان طور که از نام آن پیداست مبدل حرارتی پوسته و لوله از یک مخزن استوانهای شکل بزرگ (پوسته) در فشار بالا و تعدادی لوله در داخل آن تشکیل شده است.

بنابراین میزان راندمان حرارتی در این نوع مبدل های حرارتی بسیار بالاست. مجموعاَ این میزان فشار تا 1.5MPa است. مبدل های صفحه ای معمولا به جریان سیال با فشار پایین تر از ۲۵bar و دمای کمتر از ۲۵۰ درجه سانتی گراد محدود می شوند.

درباره ی admin_asooweb

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.