قاچاقچی اموال تاریخی در گلستان دستگیر شد

[ad_1]

ایسنا/ گلستان سرپرست اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گلستان از دستگیری قاچاقچی اموال تاریخی در گرگان و کشف و ضبط 11 اثر تاریخی خبر داد.

رحمان فرمانی در گفت وگو با ایسنا، اظهار کرد: با همکاری ویژه پلیس امنیت اقتصادی گرگان و قرارگاه عملیاتی یگان حفاظت میراث فرهنگی در مرکز استان، فعالیت های فردی در گرگان در حوزه قاچاق آثار تاریخی انجام شد. و اموال فرهنگی پس از اخذ نیابت قضایی وارد منزل این مرد شده و منزل وی را مورد بازرسی قرار دادند.

وی با بیان اینکه پس از بررسی 11 فقره اموال فرهنگی مربوط به منزلش، افزود: با تحقیقات به عمل آمده متهم یکی از حفاری های غیرمجاز در منطقه توسط پلیس آگاهی تحویل شد.

سرپرست اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان گلستان گفت: نیروی انتظامی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان گلستان به صورت 24 ساعته و 24 ساعته در حال رصد آثار تاریخی استان هستند. و هرگونه گزارش و اخبار تخلف به سرعت پیگیری می شود.

فرمانی از همه اهالی استان خواست در صورت مشاهده مواردی از این دست با شماره تلفن 32241557-017 تماس بگیرند و گفت: باید همه دست به دست هم دهیم تا از اموال و آثار تاریخی حفاظت و نگهداری کنیم.

انتهای پیام/

[ad_2]
Source link

درباره ی admin_asooweb

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.