لزوم استفاده از راهکارهای دانش بنیان برای حل مشکلات کشاورزی و آب خوزستان

[ad_1]

ایسنا/ خوزستان معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری خوزستان با اشاره به کاهش بارندگی و خشکسالی گفت: برای حل مشکلات کشاورزی و مدیریت منطقی منابع آب، باید بر اساس روش های دانش بنیان ایده هایی ارائه کرد و از این ایده ها استفاده کرد. حل این مشکلات و افزایش بهره وری.«کشاورزی و آب مصرفی.

آقارضا فتوحی روز چهارشنبه در جلسه شورای کشاورزی استان تصریح کرد: سازمان جهاد کشاورزی و سازمان برق و آب استان باید چالش ها و مشکلات خود را در حوزه های مربوطه محاسبه و از دولت بخواهند که دانشجویان علم و صنعت با ایده پردازی به این چالش ها رسیدگی کنند. در مورد روش های دانش محور

به گزارش ایسنا، به نقل از پایگاه اطلاع رسانی استان خوزستان، وی بهره وری پایین آب و نپذیرفتن روش های آبیاری تحت فشار توسط کشاورزان را از چالش های اصلی بخش کشاورزی استان برشمرد و گفت: با توجه به کاهش بارندگی به ویژه در استان های بالادست. کمبود آب، استفاده از روش های نوین آبیاری و افزایش بهره وری آب می تواند تا حدودی بر بحران کم آبی غلبه کند.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری خوزستان به نقش و اهمیت اتحادیه کشاورزان خوزستان اشاره کرد و افزود: ابزاری موثر باشید. سازمان های کشاورزی باید برای ترغیب و افزایش مشارکت کشاورزان برنامه ای موثر داشته باشند.

وی در خصوص واگذاری مدیریت منابع آب به کشاورزان گفت: برای این امر توصیه می شود ابتدا حوضه آبریز به صورت پایلوت در اختیار کشاورزان قرار گیرد و بر اساس نتایج این برنامه بتوان تصمیمات درستی اتخاذ کرد. “

فتوحی با اشاره به برداشت گندم و کلزا در استان گفت: 146 مرکز خرید گندم و کلزا در استان وجود دارد که مراکز ذکر شده باید آمادگی کامل برای خرید و پرداخت پول کشاورزان را در اسرع وقت داشته باشند.

انتهای پیام/

[ad_2]
Source link

درباره ی admin_asooweb

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.