ما موظفیم از مظلوم حمایت کنیم و با ظالم مبارزه کنیم

[ad_1]

در آستانه آخرین جمعه ماه مبارک رمضان و روز قدس، شورای نیروهای امام خمینی (ره) با صدور بیانیه‌ای آنچه را که در فلسطین اشغالی می‌گذرد محکوم کرد و تاکید کرد: روز قدس روز مقابله مستضعفان با سرافرازان است.

به گزارش ایسنا، محتوای این بیانیه به شرح زیر است:

امسال مردم ایران و کشورهای منطقه و آزادی خواهان جهان روز قدس را برای ظلم، تهاجم و اشغالگری در سرزمین مقدس و تاریخی فلسطین و همچنین سایر مناطق فلسطین گرامی می دارند. جهان بیشتر شده اند گسترده و شدید

امروز متأسفانه باید پذیرفت که نه تنها تجاوز، خشونت، ارعاب و اشغال فروکش نکرده است، بلکه انسان و حیثیت ذاتی او به دلیل انفعال بین المللی قربانی حرص و طمع کسانی شده است که ظالم جهانی نیستند. تریبون ها و بی اعتنایی به قدرت های جدید و قطب بندی های سیاسی جدید.

به همین دلیل باید به یاد داشته باشیم که روز قدس نماد مبارزه با اشغالگری و تجاوز به جامعه مسلمانان و ارزش‌های ادیان ابراهیمی است، چیزی که صهیونیسم سیاسی سعی در نابودی و فراموشی آن دارد.

امام خمینی (ره) اسرائیل را نه تنها دشمن مسلمانان، بلکه دشمن بشریت می‌داند و روز قدس را روز جهانی نه تنها به قدس، بلکه روز تقابل مظلوم و سرافراز می‌داند، روزی که سرنوشت مستضعفان به پایان می‌رسد. مردم باید مصمم باشند

اگر هفتاد سال پیش گروهی از جنایتکاران با توطئه های بین المللی و حمایت قدرت های جهانی سرزمین مقدس فلسطین را غصب و اشغال کردند و جنایتی نابخشودنی مرتکب شدند، امروز بسیار زیاد است.این روند ادامه دارد و ظلم و تهاجم و اشغال در همه جا محکوم است. از جهان. و با قاطعیت می توان گفت: هر گونه اشغال در سایر نقاط جهان اقدامی ظالمانه به نفع انترناسیونالیسم است و باید با آن مخالفت کرد.

شورای نیروهای امام خمینی (ره) با محکومیت آنچه در فلسطین اشغالی می گذرد، نسبت به ادامه اشغال یمن توسط عربستان سعودی و امارات متحده عربی، تجاوزات این کشور، روسیه علیه اوکراین و جنایت سازمان یافته علیه مظلومان در افغانستان و سایر نقاط جهان ابراز خشم کرد.

تعجب آور است که برخی از خودی ها طوری رفتار می کنند که انگار با یک اشغالگر خوب و بد روبرو هستیم و حقیقت را وارد روابط سیاسی با دیگران می کنند. از نظر بنیانگذار جمهوری اسلامی، ما موظف به حمایت از مظلوم و مقاومت در برابر ظالم فارغ از هر گرایش سیاسی و مذهبی، قومیتی و منطقه ای هستیم و البته واضح است که همه حمایت ها و مخالفان باید مطابق با منافع باشند. ، امنیت ملی و منافع مردم.

همه به خاطر دارند که در بحبوحه جنگ تحمیلی صدام و حمله به ایران عزیز، امام خمینی (ره) با وجود آگاهی از دشمنی و تهدید اسرائیل؛ با این حال او با اعزام نیرو به لبنان مخالف است و دفاع از این کشور را اولویت اصلی خود می داند.

متأسفانه در سال‌های اخیر دیدگاه‌ها و رفتارهای احساساتی، تبلیغات و عدم حمایت منطقی در پرونده‌های بین‌المللی، نه تنها موجب ضرر و زیان به کشور و مردم آن شده، بلکه باعث ایجاد ابهام و پرسش در بین آحاد جامعه شده است. بی شک پیگیری آرمان های والای دینی و انسانی انقلاب و نظام حاصل از آن، تحکیم وحدت ملی، پرهیز از ایجاد درگیری های داخلی و رسیدگی به مصالح بشری، جمعیت و توسعه اقتصاد کشور تحت حفاظت تکتونیکی ضروری است. . تعاملات بین المللی شعارهای نامطلوب نه تنها دشمنان منطقه ای و بین المللی ایران را تضعیف نمی کند بلکه باعث افزایش هزینه های داخلی و بین المللی می شود.

انتهای پیام/

[ad_2]
Source link

درباره ی admin_asooweb

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.