محور اصفهان – تهران منجر به تصادف نوروزی شد / جان باختن 31 نفر در حاشیه شهر

[ad_1]

ایسنا/ اصفهان رئیس فرماندهی انتظامی استان اصفهان، محور اصفهان – تهران با 3 کشته و 32 مجروح حادثه خیزترین محور استان در ایام نوروز اعلام کرد.

سرهنگ اصغر زارع اظهار داشت: از ابتدای اجرای طرح نوروزی در 25 اسفند ماه سال 93 تا دیروز 8 فروردین 31 نفر بر اثر حوادث رانندگی در حاشیه استان جان باختند و 364 نفر مجروح شدند.

وی افزود: در مدت مشابه 164 تصادف در جاده های استان اصفهان رخ داد که نسبت به مدت مشابه سال گذشته 65 درصد کاهش داشته است.

رئیس پلیس امنیت عمومی استان، محور اصفهان – تهران را با 3 کشته و 32 مجروح حادثه خیزترین جاده استان اعلام کرد و گفت: پس از آن محور امیرکبیر 3 نفر کشته و 17 مصدوم دارد. محور نایین – یزد با 3 کشته و 14 مصدوم و محور نطنز – بادرود با 3 کشته و 13 مجروح حادثه خیزترین محورهای استان هستند.

سرهنگ زارع بیشترین علت تصادفات را عدم توجه به جلو با 65 درصد و عدم کنترل وسیله نقلیه به دلیل خستگی و خواب آلودگی عنوان کرد.

این مقام انتظامی با بیان اینکه 77 درصد تصادفات مربوط به خودروهای سواری بوده است، افزود: بر اساس تحلیل های انجام شده خودروهای پژو و پراید پرحادثه ترین خودروهای استان هستند.

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی فرماندهی انتظامی استان با اشاره به اینکه این حادثه رانندگی با 7 نفر و 24 سرنشین در جاده های برون شهری استان رخ داده است، خاطرنشان کرد: رانندگان و سرنشینان خودروها به این موضوع توجه داشته باشند و مطمئن باشند. برای استفاده از کمربند ایمنی

به گزارش ایسنا و به نقل از فرماندهی انتظامی استان اصفهان، کمربند ایمنی بهترین وسیله برای حفظ جان رانندگان و سرنشینان است، گفت: متأسفانه سرنشینان وسیله نقلیه آن را تشخیص نداده و به اهمیت این وسیله پی برده و بیشترین را می بینند. آسیب از این جهل».

انتهای پیام/

[ad_2]
Source link

درباره ی admin_asooweb

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.