مدیرکل بانوان دولت ایلام از برنامه های جهادی در حوزه سلامت و توانمندسازی استقبال می کند

[ad_1]

ایسنا/ ایلام مدیرکل امور زنان و خانواده دولت ایلام در دیدار با رئیس جهاد دانشگاهی استان ایلام گفت: جهاد دانشگاهی از طریق مرکز رویان می تواند نقش موثری در سلامت زنان و کاهش ناباروری داشته باشد.

«سید غلامرضا حسینی» در این دیدار از همکاری بانوان استان ایلام با فعالیت های اشتغال محور جهاددانشگاهی قدردانی کرد و گفت: زنان نیمی از جامعه تامین کننده سلامت فرزندان، خانواده و جامعه و به عنوان اولین مدافعان خانواده هستند. و سلامت جامعه، باید در کانون برنامه های سلامت در سراسر کشور قرار گیرد. از این رو بررسی وضعیت زنان و خانواده از جهات مختلف به ویژه نحوه پیشگیری و آموزش آنها برای پرهیز از بیماری های شایع در بین زنان استان ضروری و ضروری است.

رئیس جهاددانشگاهی استان ایلام با تاکید بر اینکه سیاست های کلان کشور بر اساس تشویق مردم به فرزندآوری برای مقابله با خطرات احتمالی زوال و پیری جمعیت طراحی شده است، افزود: بر اساس سیاست های ابلاغی از سوی مقام معظم رهبری رهبر، باید تلاش کرد: «از کاهش زاد و ولد و افزایش جمعیت جوان کشور در چند سال آینده خودداری کنید، چرا که جمعیت کشور در حال حاضر پیر شده است. در استان ایلام معضل ناباروری به دلیل مشکلات مربوط به جنگ و آلودگی های محیطی رو به افزایش است.

وی خاطرنشان کرد: جهاد دانشگاهی یک مجموعه علمی و پژوهشی با دو مرکز رویان و ابن سینا است که بیش از 40 درصد درمان های ناباروری کشور در مراکز جهاد دانشگاهی انجام می شود. بنابراین در حوزه درمان ناباروری، بار زیادی در کشور بر دوش جهاددانشگاهی است و هر بیماری که از درمان در مراکز دیگر ناامید است، با جهاد دانشگاهی صحبت کند.

حسینی با اشاره به اینکه سرطان سینه یکی از شایع ترین بیماری ها در کشور است و شیوع بالای آن بار مالی را بر دوش خانواده های درگیر وارد می کند، گفت: پژوهشکده سرطان جهاد دانشگاهی در حال حاضر در حال انجام مراحل تشخیصی و درمانی بیماری های مختلف است. از جمله سرطان

وی به ضرورت ایجاد مرکز جامع سلامت بانوان در استان اشاره کرد و گفت: برای جلوگیری از خروج تحصیلکردگان و نخبگان استان به ویژه در حوزه سلامت، نیروی متخصص سایر استان ها جذب و از ظرفیت مراکز بهداشتی درمانی استفاده کنید. ایجاد بستر مناسب برای توسعه تجهیزات پزشکی و فناوری نوین در استان، جلوگیری از مراجعه مردم عزیز به استان های همجوار و به حداقل رساندن خطرات زندگی، جذب سرمایه در استان و خارج از کشور برای درمان و تحقیقات، کاهش هزینه های درمانی و افزایش خانواده ها. تمایل به ادامه چرخه درمان و راه اندازی مرکز گردشگری پزشکی استان یکی از عواملی است که ایجاد مرکز جامع سلامت بانوان را مهم و ضروری می کند.

رئیس نیروی جهاد دانشگاهی استان ایلام ادامه داد: استان ایلام دارای ظرفیت و پتانسیل منحصربفردی است و به دلیل داشتن استانی جوان با تحصیلکرده های فراوان، میانگین جمعیت استان ایلام در مقایسه با شهرهای بزرگ و صنعتی کشور بالاتر است. کشور، اما با وجود این جمعیت تحصیل کرده، همچنان جوانان استان از بیکاری رنج می برند.

حسینی معتقد است: وجود بیش از 420 کیلومتر مرز مشترک با عراق، پیوندهای قومیتی و فرهنگی با استان های همجوار عراق، می تواند با جذب بیماران خارجی و داخلی و افزایش اشتغال برای تحصیلکردگان، امکانات و مراکز درمانی پیشرفته را در حوزه درمان و درمان گسترش دهد. مردم. وی افزود: گردشگری پزشکی دومین صنعت مهم دنیا که درآمدزایی را برای کشور و استان به ارمغان می آورد جایگاه خود را در رونق اقتصادی کشور نشان می دهد و استان هایی که دارند می توانند از نظر رونق اقتصادی آن را افزایش دهند. ایجاد اشتغال، ارزآوری و سرمایه گذاری در اقامتگاه و گردشگری. آن را مال خود کنند.

سرپرست جهاددانشگاهی استان ایلام با اشاره به اینکه جهاد دانشگاهی مجوز تأسیس مبتکران و مبتکران را از معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری دریافت کرده است، تصریح کرد: رشته دانشگاهی در رشته های علوم انسانی و هنر بوده و نیمی دیگر از فارغ التحصیلان زن هستند. و از نظر توانایی ایجاد اشتغال در صنایع خلاق و فرهنگی، فناوری نرم، ایجاد خانه خلاقیت و نوآوری در ایجاد اشتغال برای مردم زنان استان ضروری و بسیار مهم است.

رفیق خاطرنشان کرد: سال جدید از نظر رهبر معظم انقلاب سال تولید، دانش و اشتغال زایی است، جایگاه آن مراکز برای ارتقای جایگاه، جوانان، تولید علم بسیار مهم است. محصولات و اقتصاد دانش بنیان

«فریده الیاس پوریان» علاقه جهاددانشگاهی به حوزه زنان به ویژه در حوزه سلامت و اشتغال را بسیار قدردانی می کند و می گوید: یکی از اولویت های این حوزه توجه به توسعه و پویایی زنان در جامعه و افزایش نسبت جمعیت. مهم است که به مرز مهران فکر کنیم، جایی که افزایش زاد و ولد، کاهش هزینه بیماران، ارتقای سلامت مردم در جامعه و ارتقای سطح آگاهی در میان زنان است، بنابراین این رئیس جمهور مهم خواهد بود.

مدیرکل امور زنان و خانواده استانداری ایلام گفت: توسعه و توانمندی زنان در گرو سلامت این قشر حیاتی جامعه و توانمندسازی زنان است که موجب توسعه و تعالی آنان می شود. جهاد نوآوری دانشگاه می توانیم به اهدافی دست یابیم.

انتهای پیام/

[ad_2]
Source link

درباره ی admin_asooweb

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.