مراسم افتتاحیه بزرگترین مجموعه دستفروش در خلازیر هفته آینده

[ad_1]

مدیرعامل شرکت ساماندهی صنایع و استخدامی استان تهران از افتتاح بزرگترین مغازه دستفروشی خلازیر ظرف یک هفته آینده خبر داد.

قدرت الله محمدی در گفت وگو با ایسنا، وی در تشریح روند ساماندهی تامین کنندگان در تهران گفت: فروردین ماه سال جاری در هفته آینده بزرگترین گردهمایی فروشندگان کشور در خلازیر افتتاح می شود.

وی در خصوص جزئیات صدور شناسنامه برای کسبه گفت: باید جامعه آماری داشته باشیم تا هر گونه برنامه ریزی برای ساماندهی دستفروشان داشته باشیم. آمار فعلی دستفروشان در تهران تقریبی است، بنابراین مقرر شد دستفروشان در مناطق مختلف سامانه اطلاعات ثبت نامی داشته باشند و برای کسانی که به هر دلیلی به سامانه دسترسی ندارند تصمیم به ثبت نام مستقیم گرفتند. وارد سیستم شوید و کارتان تمام شد.

محمدی افزود: به این ترتیب فروشندگان پس از ثبت نام شناسنامه دریافت می کنند تا هویت آنها مشخص شود و اگر برنامه ریزی شود متوجه می شویم که چند نفر در جامعه هستند. پس از ثبت نام، مثلاً برای خیابان ولیعصر، طرحی را در نظر داریم که اگر فردی بخواهد به دستفروشان ثبت نام شده اضافه شود، مسئولیتی در قبال این فرد نداشته باشیم و آنها غیرقانونی تلقی شوند.

وی ادامه داد: زمانی که قصد جابجایی دستفروشان در محور را داریم بر اساس این جامعه آماری عمل می کنیم و در نهایت این ثبت نام مشخص می کند که چه تعداد دستفروش در تهران داریم. صرف نظر از جامعه آماری، می توان مکان و تاریخ بازار را برای این افراد تعیین کرد و یا حتی یک بازار دائمی ایجاد کرد که در آن از افراد ثبت نام شده استفاده شود. بنابراین، این اقدام برای کمک به تامین کنندگان مناسب خواهد بود.

مدیرعامل شرکت ساماندهی صنایع و مشاغل استان تهران درباره شاخص دستفروشان منطقه ای نیز گفت: همکاران ما در مناطق 22 گانه شهر تهران چند سالی است که دستفروشان را می شناسند. مثلاً در محور تجریش همکاران ما دستفروشان این محور را می شناسند. افرادی که چندین سال است دستفروشی می کنند.

وی افزود: افرادی که اغلب در پایان سال به عنوان دستفروش اضافه می شوند دروغگو هستند. ماه های اول سال معمولاً تمرکز ما تا ژوئن است که این بچه ها همیشه آنجا هستند و کارشان فروش است. در پایان سال با چندین هزار فروشنده از استان های دیگر مواجه شدیم. البته هر سال این مشکل تکرار می شود و بعد از 10 روز به استان خود برمی گردند که این افراد هدف ما نیستند اما به دنبال تعداد ثابت تامین کننده هستیم تا بتوانیم برای آنها برنامه ریزی کنیم و مستقر کنیم. بر این اساس. برنامه ها

محمدی در خصوص اجرای اولین طرح پس از ثبت نام دستفروشان گفت: در مرحله اول سعی می کنیم در مناطق اصلی دستفروش نداشته باشیم. در واقع، سازمان به این معناست که همه در جای خود هستند. در اینکه عبور از خیابان عابر پیاده غیرقانونی است شکی نیست. به هر دلیلی، اگر صنعت آنها در این مکان است، باید نقل مکان کنند، اما ما کسی را حذف نمی کنیم و بر معیشت آنها تأثیر نمی گذاریم. بلکه جابجایی ملاک است.

وی تاکید کرد: اگر آمار مشخص شود، بر اساس شرایط خاص همان محور تصمیم گیری می کنیم.

انتهای پیام/

[ad_2]
Source link

درباره ی admin_asooweb

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.