مشکل آب یزد را باید در این دولت حل کنیم

[ad_1]

ایسنا/ یزد استاندار یزد با تاکید بر اینکه مهمترین و مشترک ترین فصل نیاز مردم استان مشکل تامین آب است، گفت: دولت باید این مشکل را حل کند و برای آن راهکارهایی اندیشیده ایم. ”

ˈمهران فاطمیˈ امروز شنبه 20 فروردین ماه در نشست با خبرنگاران استان گفت: نقد سازنده بهترین هدیه مردم و اصحاب رسانه است و این اعتقاد واقعی من به این امر است.

وی خاطرنشان کرد: البته نقد باید سازنده، تخصصی و بی طرفانه باشد به خصوص چرا که در این صورت اکوسیستم رسانه ای استان توسعه پیدا می کند اما در غیر این صورت طبیعتا اکوسیستم توسعه می یابد این وضعیت تحت تاثیر قرار می گیرد.

استاندار در خصوص اجرای مصوبات سفر رئیس جمهور در سال گذشته گفت: اجرای مصوبات سفر ریاست جمهوری قطعا زمان بر است چرا که تا دو سال آینده مصوبات توزیع می شود، البته بخش بزرگی از مصوبات تاکنون اخذ شده و مقدار کمی نیز انجام شده است. سهم در سال آینده اختصاص خواهد یافت.

وی در خصوص سیاست استان برای توسعه تولید انرژی خورشیدی گفت: در این راستا استان برای تولید 2000 مگاوات انرژی خورشیدی برنامه ریزی کرده است که تاکنون حدود 80 مگاوات آن به بهره برداری رسیده است اما اجرای کامل نیازمند مشارکت بخش خصوصی است. گاهی بدون هیچ تشریفاتی کار را انجام می دهد تا کار را تسریع کند.

وی با اشاره به درصدهای یک درصدی و 20 درصدی معادن و برنامه ریزی برای دریافت آنها، گفت: امسال بر اساس مصوبه دولت، صندوق پیشرفت و عدالت در استان هایی تشکیل می شود که با بازگشت معادن موافقت شده است. بخشی از حقوق دولت از این صندوق در استان است.»

فاطمی یکی دیگر از نیازهای استان در حوزه معدن را بر اساس مصوبه دولت بازگرداندن حساب های مالی معادن به استان برشمرد و گفت: به بهره برداران معادن خدماتی ارائه نمی شود، این معدن در استان در صورتی که معادن به موقع کار نمی کنند.”

وی در پاسخ به این سوال که جاده طریق الرضا (ع) گفت: پروژه ساخت این جاده 3000 میلیارد اعتبار نیاز دارد که 30 کیلومتر آن توسط معدن به عنوان مسئولیت اجتماعی و 80 کیلومتر مابقی با مذاکره انجام می شود. تعداد معادن دیگر.» منطقه ای بود که همپوشانی این مسیر را دید.

استاندار در بخشی دیگر از سخنان خود مهمترین نیاز آبی استان را نیاز آبی یک میلیون و 200 هزار ایزدی و یکی از زیرساخت های حیاتی برای توسعه و تعالی استان عنوان کرد و گفت: به محض وقوع خشکسالی در استان شاهد، ما به دنبال خشکسالی هستیم. اختلاف حوزه‌های آبی و مشکلات استان بود، بنابراین اصرار داشتیم که مشکل آب را در این دولت حل کنیم.

وی اجرای خط دوم انحراف آب یزد در یک فرآیند 3 ساله را نیازمند اعتبار 24 هزار میلیارد تومانی و انتقال آب از دریا به استان 80 هزار میلیارد تومان عنوان کرد. از طریق پیشنهاد واگذاری درآمد یکی از معادن استان در قالب مزایده محدود به موضوع آب، این اعتبار را تامین کند.

فاطمی تامین مالی مسیر دوم را پروژه های آبرسانی مورد نیاز استان از طریق فروش زمین عنوان می کند و در این مورد می گوید: این مهم از طریق موسسه کوثر انجام می شود و قول می دهیم 80 کیلومتر خط دوم از طریق این جاده انجام شود. . اگرچه با نظارت استانی و عوامل اعتباری نیز از سوی دولت برای این منظور فراهم شده است.

وی همچنین افزود: اخیراً رایزنی با معاون رئیس جمهور انجام شد تا 2000 میلیارد تومان برای تامین آب استان از طریق هزینه عوارض معادن و صنعت و بازپرداخت وجوه پرداختی تامین شود که این اعتبار به استان برای این بخش اختصاص یابد. . “

وی درباره موضوع آلودگی زیست محیطی محور مهریز – عقدا و محدودیت های صنعتی در این حوزه گفت: مقرر شد میزان آلودگی هر بخش در این محور مشخص شود و بر اساس آن تصمیمات علمی داده شود.

استاندار یزد در خصوص تورم بالا در استان گفت: بررسی ها نشان داده است که علت افزایش تورم در استان مشکل شبکه توزیع روستاهای استان است که تدابیری در دستور کار است و شعار ما این است. استان یزد باید محصولات را تنظیم کند بازار یکی از 5 استان ارزان کشور باشد.

وی تصریح کرد: شبی نیست که مشکل معیشت مردم را حل نکند و شب بیدار نباشد.

فاطمی با تدوین برنامه یکی از اساتید دانشگاه برای رتبه ششم امنیت سرمایه گذاری یزد در کشور، گفت: متاسفانه آماری که برای تهیه این نقشه استفاده شده متعلق به دولت قبل است و در زمان ترسیم آن فقط 38 عدد بود. . این شاخص در نظر گرفته شده بود اما یکی از شاخص هایی که باعث افت نمره یزد در این ارزیابی شد، سرانه بالای چک های برگشتی در استان بود که با توجه به توسعه سرانه چک در استان نسبت به میانگین کشوری

وی ادامه داد: اگر در این نقشه در بهار همان سال وضعیت سبز یزد را نادیده بگیریم، تفاوت امتیازات استان یزد به عنوان ششمین استان با استان های بهتر، تنها یک دهم یا دو دهم است. استان یزد همچنان یکی از استان های مساعد و امن است که به عنوان محل سرمایه گذاری کل کشور محسوب می شود.

استاندار یزد همچنین به سوالات سایر خبرنگاران در خصوص شهرستان های استان پاسخ داد و در پایان در نماز مغرب و عشا و ضیافت افطار در جمع خبرنگاران حضور یافت.

انتهای پیام/

[ad_2]
Source link

درباره ی admin_asooweb

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.