معرفی برگزیدگان جشنواره منتقدان فیلم نیمه دوم اردیبهشت

[ad_1]

دبیر چهاردهمین جشنواره بزرگ فیلم منتقدان و نویسندگان ایران، برگزیدگان این جشنواره را در نیمه دوم اردیبهشت ماه 1401 اعلام کرد.

به گزارش ایسنا، به نقل از روابط عمومی چهاردهمین جشنواره بزرگ منتقدان و نویسندگان ایران، جعفر گودرزی، دبیرکل چهاردهمین جشنواره منتقدان و نویسندگان ایران، درباره چگونگی برگزارکنندگان جشنواره گفت: منتقدان و نویسندگان ایران بهمن 98 متاسفانه کشور از آن زمان تاکنون دچار تاج گذاری شده است و آسیب های زیادی به جامعه فرهنگی به ویژه هنرمندان و نویسندگان وارد شده است و شرایط به حدی است که نمی توان آن را مانند گذشته برگزار کرد و همه ما روی آن تمرکز کرده ایم. تلاش برای خروج از این بحران با کمترین خسارت.

وی افزود: نقش و عملکرد عجیب و منفعلانه سازمان سینمایی در مواجهه با حرکت انتقادی و اثبات شده منتقدان سینمایی کشور از یک سو و محدودیت های تحمیل شده بر جشنواره، فیلم های فجر در همان دوره ما را به سمتی رساند. پایان خداحافظی با روش قبلی.» و شروع یک برنامه جدید برای دوره های آینده.

دبیرکل چهاردهمین جشنواره منتقدان و نویسندگان ایران تاکید کرد: از این رو امسال با توجه به گردآوری آثار ایرانی از جشنواره های قبلی فیلم فجر، به عنوان دوره، اما دوره بعدی حلقه منتقدان سینمای ایران حضور خواهیم داشت. و جشنواره نویسندگان به اکران مردمی سالانه سینمای ایران اختصاص می یابد.

گودرزی در ادامه از برگزاری چهاردهمین سالگرد بزرگ منتقدان و نویسندگان ایرانی در اردیبهشت ماه خبر داد و اظهار داشت: همه می دانند که مسئولیت پذیری منتقدان همیشه شناخته شده بوده است. بنابراین ما معتقدیم که روند سازماندهی جشن نباید با مشکلات همه گیر یا بی تفاوتی ظاهری مقامات مربوطه قطع شود. بر این اساس، برندگان جشن امسال را در نیمه دوم اردیبهشت ماه به طور جدی معرفی خواهیم کرد.

این نویسنده و منتقد سینما درباره فیلم های نقد شده می گوید: فیلم های سی و هشتمین و سی و چهارمین جشنواره ملی فیلم فجر در سال های 1377 و 1378 و همچنین تولیدات ایرانی در جشنواره فیلم، سی و هفتمین و سی و هشتمین جشنواره بین المللی فجر در سال های 1377 و 1400. ، وارد پنل داوران شده اند و برندگان در فضایی متفاوت از هر سال و از طریق بستری مجازی توسط آکادمی داوران انجمن معرفی خواهند شد. البته انتقادات و گلایه هایی که نسبت به انفعال سازمان نمایش داشتیم همچنان وجود دارد.

دبیرکل چهاردهمین جشنواره منتقدان و نویسندگان ایران همچنین از برگزاری دوره آتی این جشنواره خبر داد: برای پانزدهمین جشنواره منتقدان، فیلم‌هایی که از اسفند 1393 تا 12 اردیبهشت 1390 به نمایش درآمده‌اند در هیئت داوران و مراسم بزرگ حضور خواهند داشت. از منتقدان و نویسندگان ایرانی پس از این هر سال در نیمه بهار برگزار می شود.

گودرزی افزود: دیگر نمی توان تنها با ارزیابی 20 فیلم از جشنواره فیلم فجر به یک کلیت قانع کننده از سینمای ایران دست یافت، شاید شاهد بودیم که چهلمین دوره جشنواره فیلم فجر سپری شده است، جشنی بسیار پرشور و دور برگزار شد. از سال‌های موفق و پربار.» پس مشخص می‌شود که گردآوری بهترین فیلم‌های ایرانی با در نظر گرفتن تمامی فیلم‌های ایرانی اکران شده در طول سال و همچنین فیلم‌هایی که به صورت آنلاین پخش می‌شوند، کلی‌تر و جامع‌تر می‌شود.

وی در پایان خاطرنشان کرد: در پانزدهمین جشنواره بزرگ منتقدان و نویسندگان سینمای ایران می‌توان به ارزیابی فیلم‌های مستند و کوتاه و نقد سالانه فیلم‌ها اهمیت ویژه‌ای داد. .

انتهای پیام/

[ad_2]
Source link

درباره ی admin_asooweb

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.