مقایسه قرعه کشی تیم های ملی در جام جهانی

[ad_1]

تیم ملی در جام جهانی قطر با تساوی مناسبی روبرو شد اما تاریخ نشان می دهد که باید مراقب باشند و زیاد خوشبین نباشند.

به گزارش ایسنا، فوتبال 360 “گروهی مقابل انگلیس، آمریکا و تیمی که در جام جهانی 2022 به پلی آف اروپا راه یافته است قرعه نسبتا خوبی برای تیم ملی است. آمریکا یکی از ضعیف ترین تیم های این مسابقات است.” سید دوو نسبت به سایر تیم ها در سید دو بسیار عالی بود.این امر امیدهای تیم ملی را برای اولین بار صعود به جام جهانی افزایش داد و افکار عمومی به نتیجه تساوی بسیار خوشبین بودند.ایران در دوره های قبل نشان داد که در چند وقت اخیر نتایج این تیم ملی با قرعه کشی های آسان کاملا متفاوت است.

شروع سخت در آرژانتین

اولین حضور ایران در جام جهانی زمانی رقم خورد که این مسابقات با 16 تیم برگزار شد و عملاً قرعه‌کشی آسانی نداشت. اما در شرایط مشابه می توان لاتاری ایران را دچار مشکل دانست. بهترین تیم تاریخ هلند در کنار ایران در صدر جدول قرار دارد. این تیم دو بار متوالی به فینال جام جهانی رسید که یکی از آنها جام جهانی 1978 بود. پرو دیگر هم تیمی ایران به عنوان قهرمان کوپا آمریکا وارد جام جهانی شد. پرو برای اولین و آخرین بار قهرمان کوپا آمه ریکا ۱۹۷۵ شد. اسکاتلند ساده ترین حریف ایران است. این تیم به جام جهانی صعود کرد و در مرحله گروهی حذف شد. ایران در همان گروه تنها امتیاز مقابل این تیم کسب کرد. اسکاتلند در صورت موفقیت در پلی آف اروپا در جام جهانی قطر به مصاف ایران خواهد رفت.

اولین برد

قرعه ایران در جام جهانی 1998 را می توان قرعه نسبتا خوبی دانست. رهبر ایران آلمان است. این تیم دو سال پیش قهرمان یورو شد اما میانگین سنی بازیکنان نقطه ضعف آنهاست. در نهایت اما آلمانی ها توانستند به عنوان تیم اول این گروه صعود کنند. یوگسلاوی نیز یک تیم ستاره‌دار است و پردراگ میاتووی و سینیشا میهایلووی در راس آن شاخص هستند. با این حال، حذف از جام های جهانی و یوروهای قبلی به آنها کمک کرد تا پس از مدت ها یک تورنمنت بزرگ را پشت سر بگذارند. آمریکا مرتباً در جام‌های جهانی شرکت می‌کند و البته معمولاً جز در سال 1994 در مرحله گروهی موفق نمی‌شود. ایران مقابل یوگسلاوی و آمریکا بازی خوبی داشت و اولین قهرمانی خود در جام جهانی را مقابل آمریکا به دست آورد. این تیم در این دوره به مصاف ایران خواهد رفت.

بهترین نقاشی

بهترین تساوی ایران در جام های جهانی می تواند مربوط به جام جهانی 2006 باشد. پرتغال، سرگروه ایران، تیم قدرتمندی است و در یورو 2004 به عنوان دومی به جام جهانی راه یافت. آنگولا در گروه ایران است اما می تواند سه امتیاز را کسب کند. برای تیم ملی آنگولا برای اولین و آخرین بار جام جهانی را پشت سر گذاشت و تیمی ناشناخته به حساب می آمد. مکزیک، دیگر هم تیمی ایران، همیشه از گروه خود صعود کرده و در مرحله یک هشتم نهایی حذف شده است. مکزیک اولین قدرت کونکاکاف در آن زمان نبود. همین قرعه کشی به طرز اغراق آمیزی توقعات را از ایران بالا برده است. موضوعی که شاید تاثیر زیادی در شکست تیم ملی داشته باشد. ایران علاوه بر شکست مقابل پرتغال و مکزیک، نتوانست آنگولا را نیز شکست دهد. این می تواند تجربه مهمی برای ایران در جام جهانی قطر باشد.

اسلاید آخر

تیم ملی در جام جهانی 2014 قرعه متوسطی داشت و بار دیگر امیدهای صعود دوباره بالا گرفت. ایران این فرصت را دارد که مقابل آرژانتین و مسی یکی از دو ستاره بزرگ فوتبال جهان به میدان برود، در حالی که نیجریه و بوسنی و هرزگوین دیگر هم تیمی های شکست ناپذیر تیم ملی محسوب نمی شوند. نیجریه در آن زمان قهرمان جام ملت های آفریقا بود و این شانس را داشت که از مرحله گروهی پشت سر آرژانتین صعود کند. بوسنی برای اولین بار پس از استقلال در جام جهانی شرکت می کند. ایران در اولین بازی مقابل نیجریه گلزنی کرد و مقابل آرژانتین عملکرد درخشانی داشت، در سومین بازی مقابل بوسنی شکست خورد اما برنامه صعود تیم ملی از مرحله گروهی ناکام ماند.

بهترین عملکرد

بهترین نتیجه ایران در تاریخ جام جهانی، سخت ترین قرعه تیم ملی است. مرحله گروهی با اسپانیا و پرتغال بدترین حالتی است که در انتظار تیم میزبان است. پرتغال قهرمان اروپا است و اسپانیا پیش از رویدادها و در حاشیه قبل از شروع جام ملت ها جزو مدعیان اصلی قهرمانی است. مراکش، تیم چهارم ایران نیز با آروه رنار و بازیکنانی مانند حکیم زیاش و اشرف حکیمی روزهای خوبی را پشت سر گذاشت. ایران در اولین بازی مقابل مراکش پیروز شد، در بازی دوم مقابل اسپانیا شکست خورد و بازی سوم با تساوی با پرتغال به پایان رسید. نتایج نشان می دهد که تیم ملی اغلب در شرایط سخت بهتر عمل می کند.»

انتهای پیام/

[ad_2]
Source link

درباره ی admin_asooweb

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.