مهم ترین شاخص ما از اشتغال در زندان، درآمدزایی برای زندانیان است

[ad_1]

ایسنا/ گیلان رئیس سازمان زندانها در این نشست با هدف توسعه اشتغال در زندانها گفت: ضرورت اجرای این طرح ایجاد روحیه اخلاقی و کرامتی در زندانیان و نیز لزوم آموزش برای آنان است. ما باید نگرش خود را نسبت به زندانیان تغییر دهیم.

غلامعلی محمدی در نشست هم اندیشی توسعه اشتغال در زندان ها با هدف ارائه راهکارهای لازم برای اشتغال و حرفه آموزی زندانیان در چارچوب این طرح در استان گیلان تشکیل شد.طرح بامداد ضمن تقدیر از حاضرین گفت: من معتقدم ما می توانیم و هیچ چیز غیرممکن نیست، تجربه 43 ساله انقلاب اسلامی نشان داده است که هر جا اراده و اراده جدی وجود دارد، همه ما می توانیم کارهای بزرگی انجام دهیم، مانند مسائلی مانند نانو، هسته ای، دفاعی، پزشکی و … تولید واکسن کرون

طرح جذب زندان یک برنامه استراتژیک است

وی افزود: در حوزه اقدامات اصلاحی در زندان ها هم نظر داریم زیرا این یک برنامه راهبردی است و هیچ شغلی در زندان بهتر از آن نیست زیرا به آن هویت می دهد.

محمدی همچنین ضرورت اجرای این طرح را ایجاد انگیزه اخلاقی و کرامتی برای زندانیان و نیز نیاز آموزشی آنان می داند. ما باید نگرش خود را نسبت به زندانیان تغییر دهیم و باور کنیم که زندانیان یک فرصت هستند نه تهدید. ما باید یک زنجیره اقتصادی ایجاد کنیم و این نیازمند تقویت در بین دستگاه های اجرایی استانی است.

طرح تشویقی برای زندانبانان ایجاد شد

رئیس بنیاد زندان خاطرنشان کرد: برای زندانبانان عزیز نیز سامانه تشویقی خواهیم داشت تا با انگیزه لازم این طرح را دنبال کنند اما نتیجه بهتری خواهد داشت. همچنین باید تدابیری اتخاذ شود تا از زندانیان اطمینان حاصل شود تا در برنامه های ما اغراق نشود.

وی در پایان گفت: مهمترین شاخص ما در این طرح درآمدزایی برای زندانیان است. همه کسانی که در این برنامه شرکت می کنند مطمئنا گره از کار خود باز می کنند.

گفتنی است این جلسه با حضور رئیس بنیاد زندان و جمعی از مسئولان استان گیلان که استان پایلوت در طرح توسعه اشتغال در زندان های کشور است، برگزار شد.

انتهای پیام/

[ad_2]
Source link

درباره ی admin_asooweb

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.