موافقت پلیس با واردات خودروهای با کیفیت/ خودروسازان به جای بی دفاع بودن، خودروهای باکیفیت تولید کنند

[ad_1]

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی نیروی انتظامی بار دیگر با انتقاد شدید از کیفیت خودروهای داخلی، خودروهای وارداتی را عاملی موثر در کاهش آمار قربانیان حوادث رانندگی دانست.

به گزارش ایسنا، سردار سید کمال هادیان فر ظهر امروز در نشست خبری که در شهرک آزمایش در خصوص کیفیت خودروهای تولید داخل برگزار شد، گفت: به احتمال زیاد راننده در حین رانندگی دچار تصادف و یا حتی اشتباهی شده است که منجر به تصادف می شود. اما مشکل اینجاست که خودرو باید از جان خود محافظت کند و در واقع از این آسیب جلوگیری کند. کدام یک از خودروهای ما امروز با این شرایط ساخته می شود؟

وی ادامه داد: امروزه قطعات و آلیاژهای خودرو، امکاناتی که در ساخت خودرو وجود دارد، کیسه هوا، ترمز ABS، کمربند ایمنی و… راننده و سرنشین است، اما در واقع این دستگاه ها در وضعیت «تولید داخلی است و من با مشکل مواجه هستیم». نمی دانستم باید شاهد تکرار چنین حوادثی باشیم.» چندی پیش فیلمی اکران شد که دنا پلاس تصادف کرد و کل کابینش فرو ریخت، اما ایربگ هایش باز نشد؛ خب این اشکالات است. که باید اصلاح شوند

خودروهای داخلی 4 مزیت اصلی ندارند

هادیانفر معتقد است که یک خودروی خوب باید چهار مزیت اصلی داشته باشد: خودرویی زیبا و میل به خرید آن وجود داشته باشد. دوم کیفیت آن است. سوم ایمنی آن و چهارم ارزانی آن; حال باید دید این 4 مزیت واقعا روی خودروهای تولید داخل وجود دارد یا خیر.

فرمانده نیروی انتظامی با بیان اینکه پیشنهاد پلیس چیزی است که مقام معظم رهبری و رئیس جمهور نیز بر آن تاکید کردند: همه باید از تولید داخل حمایت کنیم اما تولید داخلی باید با کیفیت و ایمن باشد. این خودروهای تولید داخل همگی وابستگی ارزی دارند، برخی از قطعات مشکل دارند و مثال هایی از ضرب المثل هر چه بدهی بیشتر بخوری قطعات خودرو را گران می کند اینها همه مشکل است.

وی افزود: آخه کی قراره بر قطعات این خودروها نظارت کنه؟ آیا نظارت سازمان استاندارد که یکی از زیرمجموعه های آن 10 سال پیش است، کافی است؟ دیگه نباید نظارت بشه؟ آیا خودروسازان نباید بعد از هر تصادف مشکل را زیر نظر داشته باشند؟ تا کی باید شاهد این تصادفات باشیم؟

نامه هادیان فر به رئیس جمهور و دادستانی درباره کیفیت خودروها

وی از ارسال نامه ای به رئیس جمهور و دادستان کل کشور در خصوص خودروهای تولید داخل خبر داد و گفت: در این نامه تاکید می کنم همه خودروسازان مسئولیت دارند و باید بر تولید خودروهای با کیفیت و ایمن نظارت داشته باشیم. سازمان استاندارد، سازمان وزارت صنعت، معدن و تجارت و… در این زمینه محفوظ است; باید بروند ببینند چرا ایربگ باز نمی شود؟ چرا ترمز ABS کار نمی کند؟ چرا یک ماشین در تصادف منفجر می شود؟ چرا ماشین آنقدر له شده بود که سرنشینان حتی نتوانستند از ماشین پیاده شوند؟ ما از خودروسازان می خواهیم پیش قدم شوند.

کاپیتان پلیس راهنمایی و رانندگی افزود: من نمی دانم شرکت های خودروسازی از چه دفاعی می کنند. این روزها مقام معظم رهبری، رئیس جمهور، مردم و… به همه خواسته های خود عمل کرده اند، جای هیچ بهانه ای نیست. وقتی می گویید یک آلیاژ خودرو مشکل دارد، ادامه دهید و آن را برطرف کنید. از چی دفاع میکنی؟

وی ادامه داد: بر اساس قانون پلاک خودروهای ساخته شده با مجوز محیط زیست، وزارت صنعت و تجارت و سازمان های استاندارد و پلیس باید این مقررات را رعایت کنند، اما اگر این سازمان ها و دستگاه ها رعایت نکنند. وظیفه آنها این است که به خودروهای ناایمن مجوز نخواهیم داد.

تاثیر واردات خودرو بر کاهش قربانیان تصادفات

وی همچنین به تاثیر واردات خودرو اشاره کرد و گفت: قطعا تاکید می کنیم که کشور به سمت خودکفایی پیش می رود و می توانیم محصولات باکیفیتی داشته باشیم اما در شرایط فعلی و بر اساس آمار 84 تا 86 یکی از شاخص های کلیدی باعث شده است که تعداد قربانیان حوادث رانندگی از 27 هزار نفر به کمتر از 17 هزار نفر کاهش یابد، این واردات خودروهای استاندارد و ایمن به کشور است.

هادیان فر افزود: نیازمند افرادی هستیم که از خودروهای ایمن و با کیفیت استفاده کنند. این با استفاده از یک ماشین لوکس و لاف زدن در مورد آن متفاوت است. واردات خودروهای باکیفیت به کشور حتی در ایجاد بازار رقابتی مورد نظر رئیس جمهور موثر بوده و باعث ارتقای کیفیت خودروها می شود.

فرمانده نیروی انتظامی همچنین از تعیین نسبت گاراژها در تصادفات خبر داد و گفت: نسبت خودروسازان در تصادف بهبهان، تصادف نورآباد،.. را مشخص کرده ایم و قطعا اگر خودروسازان به وظیفه خود عمل نکنند، انجام خواهیم داد. مافوق خود را سرزنش کنند.» کرد.

وی همچنین درباره اولویت های پلیس در سال 1401 گفت: طرح هایی مانند شماره گذاری درب ها و پلاک 3 از جمله مواردی است که از سال جدید پیش بینی شده است. امیدواریم بتوانیم خدمات بیشتری را به مردم ارائه دهیم.

هادیان فر از ادامه موتورسواری تا سال 1401 خبر داد و گفت: تلاش می کنیم کیفیت خدمات، خدمات و امکانات پلیس را در سال جاری افزایش دهیم. بازرسان نامرئی نیز تقویت خواهند شد و نرم افزار آنها برای تحریم به روز می شود.

انتهای پیام/

[ad_2]
Source link

درباره ی admin_asooweb

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.