نقشه سه بعدی از سطح ماه فقط با راه رفتن!

[ad_1]

نسل بعدی کوله‌پشتی‌های ماه ناسا به فضانوردان این امکان را می‌دهد تا با راه رفتن روی سطح ماه، نقشه‌ای سه‌بعدی از ماه ایجاد کنند.

به گزارش ایسنا و به نقل از دیلی میل،کوله پشتی ناوبری و کارتوگرافی سینماتیک (KNaCK) یک اسکنر قابل حمل است که کوله پشتی را می پوشاند و از نور و لیزر برای اندازه گیری دامنه استفاده می کند.

لیدار یک فناوری سنجش از دور است که با تابش لیزر به هدف و تجزیه و تحلیل نور منعکس شده، فاصله ها را اندازه گیری می کند. لیدار شبیه رادار است که گاهی به آن رادار لیزری نیز می گویند.

محققان ناسا و شرکای صنعتی آنها دستگاهی ساخته اند که نه تنها می تواند به فضانوردان در فضای بدون ماه کمک کند، بلکه می تواند در زمین نیز استفاده شود.

کاربردهای آن شامل استفاده از آن هنگام بالا رفتن از کوه در مناطق ناشناخته است. کوهنوردان می توانند در این زمان از یک کوله پشتی برای ارائه نقشه به سایر همراهان و همچنین کسانی که ممکن است بعداً به منطقه برسند استفاده کنند.

با این کوله‌پشتی، فضانوردان می‌توانند مناطقی مانند دره‌های عمیق، کوه‌ها و غارها را در طول سفرهای سطح به سطح و پیاده‌روی خود به دقت نقشه‌برداری کنند. آنها حتی می توانند مکان های مهم را برای ردیابی برچسب گذاری کنند.

KNaCK مانند کوله‌پشتی‌های کوهنوردی، از نوعی رسانا استفاده می‌کند که به «موج پیوسته مدوله‌شده فرکانس» معروف است که به اختصار «FMCW» نامیده می‌شود.

دکتر مایکل زانتی، دانشمند سیاره‌شناسی که پروژه KNaCK را رهبری می‌کرد، گفت که این حسگر ابزاری برای ناوبری علمی و نقشه‌برداری از مناطق غیرمعمول است.

نقشه سه بعدی از سطح ماه فقط با راه رفتن!

علاوه بر این، این دستگاه به اطمینان از ایمنی فضانوردان و فضانوردان در محیط‌های غیر GPS مانند ماه کمک می‌کند و فوراً به کاوشگران نشان می‌دهد که چقدر دور آمده‌اند و چقدر باید به مقصد برسند.

لیدار حتی در تاریکی کامل هم کار می کند و نیازی به فضانوردان برای حمل تیرهای نور حجیم ندارد.

با استفاده از این کوله‌پشتی، فضانوردان می‌توانند مکان‌های خاصی را که انواع خاصی از سنگ‌های معدنی یا سنگ‌های قیمتی منحصربه‌فرد پیدا کرده‌اند علامت‌گذاری کنند تا دیگران بتوانند به راحتی به این مکان‌ها برای مطالعه بیشتر بازگردند. این برای فضانوردان مهم است زیرا آنها به دلیل منابع محدود اکسیژن زمان بسیار کمی در لباس های خود دارند.

این سخت افزار در اواخر آوریل در موسسه تحقیقاتی اکتشاف مجازی SSERVI ناسا (SSERVI) تحت آزمایش میدانی بزرگ دیگری در سالن کیلبورن، نیومکزیکو قرار خواهد گرفت.

محققان اخیراً از این سیستم برای بازسازی یک نقشه سه بعدی از یک مانع دریایی به طول شش مایل در مرکز فضایی کندی ناسا در فلوریدا استفاده کردند.

مهندسان مراکز فضایی کندی و مارشال به استفاده از KNaCK برای ارزیابی اثرات طوفان بر فرسایش تپه‌ها و اطمینان از ایمنی ماموریت‌های آینده با بهبود بیشتر سیستم ادامه خواهند داد.

سپس تیم KNaCK سعی می کند سخت افزار را کوچکتر کند. نمونه اولیه این کوله پشتی حدود 40 پوند (18 کیلوگرم) وزن داشت.

زانتی می‌گوید: «با استفاده از آخرین پیشرفت‌ها در فناوری Aeva، دستگاه نسل بعدی ما به اندازه یک قوطی نوشابه خواهد بود. او قصد دارد آن را روی یک سطح نورد یا در کنار کلاه فضانوردی نصب کند.

انتهای پیام/

[ad_2]
Source link

درباره ی admin_asooweb

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.