نمونه هایی از حقوق بشر را بشناسید – ایسنا

[ad_1]

ایسنا/ لرستان نماینده ولی فقیه در لرستان با بیان اینکه رعایت نکردن حقوق دیگران ظلم است، گفت: حفظ آبروی مردم، پرهیز از افشای اسرار دیگران، نسبت دادن اکاذیب به دیگران، عدم رعایت روسری. ، نپرداختن خمس و زکات، روزه گرفتن، رشوه و عدم پرداخت وام. نمونه آن حقوق بشر است.

حجت الاسلام والمسلمین سیدمسلم احمدرضا شاهرخی نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه خرم آباد سرپیچی از هدایت الهی و یکی از مصادیق ظلم پایمال کردن حق دیگران، رعایت نکردن حقوق است. از مردم می‌گوید: حقوق مردم موضوعی گسترده و گسترده است و مجازات‌ها در این زمینه به میزانی که آسیب ببیند، مبنایی است.

وی حفظ آبروی دیگران، دوری از غیبت، دوری از دروغ به دیگران، پرهیز از افشای اسرار دیگران و… را از مصادیق حقوق بشر دانست و افزود: هرکسی ممکن است در خفا مرتکب اشتباه شود، ما حق نداریم مرتکب آن شویم. ” واضح باشد، در فضای مجازی بنویسید و بگویید این کارها حرام است.

نماینده ولی فقیه در لرستان با تاکید بر اینکه این موضوع در مقاطعی جنبه اجتماعی دارد، توسط سازمان های متولی پیگیری می شود، اما در کوچه و بازار ما نباید بگذاریم این موضوع افشا شود.

این مفسر قرآن با تاکید بر اینکه حق الناس مشکل وسیعی است، نپرداختن زکات، خمس و روزه از مصادیق بارز و بارز حق الناس و حق الله است، افزود: حجاب بد است زیرا تأثیر منفی دارد به خانواده آسیب می زند، عواقب و موارد زیادی از خود بر جای می گذارد، آن هم حقوق بشر.

وی با بیان اینکه کم فروشی جزء حقوق بشر است، کم کاری به ویژه اگر بعد اجتماعی داشته باشد، حقوق بشر، رشوه، ظلم و حقوق بشر است. معادل فریب مردم نیست

نماینده ولی فقیه در لرستان با تاکید بر اینکه مردم حقه می توانند مظلومی باشند که از سینه گداخته بیرون آورده شده اند، افزود: گناهان خود را می شویند جز دین، پوشیده شده به گردنش، غرامت باید پرداخت شود. این دین و پیامبر گرامی اسلام نیز می فرمایند: هر که حق شهادت مردم را داشته باشد، آن شخص بر دروازه بهشت ​​می ایستد حتی اگر آن دین یهودی باشد.

شاهرخی افزود: حتی اگر کسی به قصد نپرداختن وام از کسی قرض کند، مصداق ظلم و حقوق بشر است، امام صادق(ع) نیز فرمودند: عبادتی بالاتر نیست. تا اینکه انسان حق مؤمنی را ادا کند، هر که ستم کند از بین می رود، ستمگر اگر چیزی از برادر مورد اعتماد خود بگیرد و پس ندهد، خداوند روز قیامت غذای او را در آتش می سوزاند.

وی در ادامه سخنان خود با تأکید بر اینکه در فرهنگ معارف اسلامی چیزی به نام «نفی ظلم» وجود دارد، خاطرنشان کرد: در زندگی انسان نباید ظلم ظاهری وجود داشته باشد، اما اگر فردی که بدون اطلاع ظلم کرده است، باید ظلم را رد کن به کسانی که مستحق آن هستند پول بده و از ظلم بپرهیز به این نیت که احتمال می رود که شخص در حق او بدی کرده باشد.

نماینده ولی فقیه در لرستان افزود: همه ما در ماه مبارک رمضان باید به گذشته و همچنین زندگی فردی و اجتماعی خود نگاه کنیم و اگر همه به حقوق یکدیگر احترام بگذاریم جامعه از آسیب های بسیاری مصون می ماند. .

انتهای پیام/

[ad_2]
Source link

درباره ی admin_asooweb

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.