هشدار دامپزشکی مراقب تب کنگو باشید / دامداران در کریمه!

[ad_1]

ایسنا/ کرمان رئیس اداره دامپزشکی شهرستان نرماشیر نسبت به شیوع تب خونریزی دهنده کنگو در کریمه (CCHF) از تابستان هشدار داد.

دامپزشکی شهرستان نرماشیر با صدور اطلاعیه ای ضمن رسیدگی به آغاز فصل گرما و افزایش کنه های ناقل تب خونریزی دهنده کریمه کنگو به عموم مردم به ویژه دامداران، دامداران، قصابان، کارگران کشتارگاه و تمامی دست اندرکاران این بیماری را مورد توجه قرار داد. آقای دام هشدار داد و همچنین از برگزاری کلاس های آموزشی جهت ارتقای سطح آگاهی دامداران، قصابان، قصابان و قصابان خبر داد.

فیروزه زارع پور رئیس دامپزشکی شهرستان نرماشیر گفت: تب خونریزی دهنده کریمه کنگو یک بیماری هموراژیک حاد و حاد مشترک بین انسان و دام است که مهمترین راه انتقال ویروس از طریق نیش کنه و تماس انسان با خون است. بافت حیوان خانگی آلوده

زارع پور با اشاره به اینکه این بیماری در حیوانات بدون علائم بالینی است، گفت: از جمله مشاغل در معرض خطر ابتلا به این بیماری می توان به دامداران، کارگران کشتارگاه، قصابی، دامپزشک، پزشک و کادر پزشکی اشاره کرد که در تماس با افراد مشکوک، نکات بهداشتی و ایمنی را رعایت می کنند. حیوانات یا مردم مریض شدن از راه های اصلی پیشگیری از شیوع تب خونریزی دهنده کریمه کنگو است.

رئیس اداره دامپزشکی نرماشیر در راهکارهای کنترل و پیشگیری بیماری به صراحت اظهار داشت: دامداران در کنترل بیماری ها باید انتقال و تجارت دام های مشکوک و غیر اصل را به طور طبیعی بدون اجازه دامپزشک و دام در اسارت محدود کنند. باید از محل سکونت جدا شده و نگهداری آنها به صورت دوره ای و منظم انجام شود تا از ذبح غیرقانونی دام جلوگیری شود و لاشه دام های ذبح شده پس از ذبح به مدت 24 ساعت (از 0 تا 4 درجه سانتی گراد) در یخچال نگهداری شود. .

وی در پایان به هموطنان خود در خصوص تهیه گوشت قرمز توصیه می کند این فرآورده زنده حیوانی را از مراکز مجاز و معتبر عرضه کننده گوشت که در تهیه گوشت دارای مهر و مشخصات هستند تهیه کنند.دامپزشکی شامل تاریخ ساخت و تاریخ انقضا و در صورت تردید با شماره تلفن 44270700-034 به اداره دامپزشکی شهرستان نرماشیر اطلاع دهید.

انتهای پیام/

[ad_2]
Source link

درباره ی admin_asooweb

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.