وام مهریه کالای ایرانی به بانک ها ابلاغ شد

[ad_1]

بانک مرکزی در بخشنامه ای در خصوص تسهیلات قرض الحسنه مهریه کالاهای ایرانی را برای استقرار در بانک های عامل سپه، ملی، پارسیان، کارآفرین و سینا اعلام کرد.

به گزارش ایسنا، در این بخشنامه به استناد بند (4) بند (الف) پاورقی (16) قانون بودجه سال 1401 کل کشور، مقرر شده است: شبکه فعلی بانک های وام دهنده به ارائه تسهیلات موضوع این اقدام خواهند کرد. بند با اولویت اول از طریق بانک های عامل. بانک ها موظفند با دریافت سفته از متقاضی یا ضامن معتبر نسبت به پرداخت تسهیلات به اعتبار متقاضی اقدام نمایند. مسئولیت حسن اجرای مفاد این بند بر عهده بانک مرکزی و بانک های عامل آن و کلیه مدیران و کارکنان ذیربط است. عدم انجام یا تأخیر در پرداخت تسهیلات تخلف محسوب شده و در مراجع ذیصلاح قابل رصد می باشد.
مبلغ سه هزار میلیارد تومان از منابع این بند با معرفی ستاد اجرایی فرمان حضرت امام خمینی (ره) به تامین جهیزیه کالای ایرانی اختصاص می یابد.

لازم به ذکر است برای اجرای جزء (4) بند (الف) تبصره (16) قانون بودجه سال 1401 کل کشور سقف هر بانک 6000 میلیارد ریال تعیین شد و آیین نامه عملیاتی بند فوق به موجب نامه شماره 439232 مورخ 16/12/100 ستاد امام خمینی (ره) به شرح زیر است:

1) از طریق لینک مربوطه به داوطلبان در سامانه بنیاد احسان راهنمایی و اطلاع رسانی کنید

2) متقاضی برای استفاده از تسهیلات خرید کالای ایرانی از بانک های فعال مشاوره و درخواست مهریه می کند

3) مدارک مورد نیاز و ضمانت نامه های معتبر از متقاضی را به بانک عامل ارائه و با تکمیل فرم تایید سپرده اولیه به حساب بنیاد احسان، رضایت متقاضی را اعلام کند.

4) واریز وسایل نقلیه جهیزیه کالای ایرانی به حساب مورد توافق بنیاد احسان و بانک های فعال.

5) تحویل جهیزیه کالای ایرانی صادر شده توسط بنیاد احسان به متقاضی معادل کالای انتخابی متقاضی و اعلام نتیجه کار به بانک های عامل و بانک مرکزی.

لازم به توضیح است لینک مربوطه پس از ارائه پایگاه توسط ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) در سامانه تسهیلات قرض الحسنه همسریابی قرار می گیرد و موضوع به اطلاع بانک ها می رسد.

در پایان این بخشنامه لازم به تاکید است که با توجه به موارد فوق ترتیبی اتخاذ شود تا حداکثر ظرف مدت یک هفته پس از وصول این نامه به اپراتورهای ذیربط در سراسر کشور ابلاغ و یک نسخه از اخطاریه ارسال شود.کپی اطلاعیه مربوطه. . به این بانک

انتهای پیام/

[ad_2]
Source link

درباره ی admin_asooweb

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.