وضعیت شاخص های اقتصادی در چهارمحال و بختیاری همچنان ضعیف است

[ad_1]

ایسنا/ چهارمحال و بختیاری رئیس سازمان برنامه ریزی و مدیریت چهارمحال و بختیاری گفت: وضعیت شاخص های اقتصادی استان همچنان ضعیف است، از نظر بیکاری رتبه دوم کشور را داریم، درآمد سرانه استان نصف میانگین کشوری است.

علی شهریارپور روز 26 فروردین ماه در شورای اداری چهارمحال و بختیاری با بیان اینکه منابع مالی یکی از موضوعات مهم در بحث توسعه است، گفت: به عنوان مثال اعتبارات استانی و ملت استان در دهه گذشته جهش چشمگیری داشته است. هزینه های استانی از 40 میلیارد تومان در سال 87 به 420 میلیارد تومان در سال 1400 رسید، همچنین اعتبارات خرید دارایی های سرمایه ای استانی از 193 میلیارد تومان در سال 87 به 260 میلیارد تومان در سال 1400 افزایش یافت.

رئیس سازمان برنامه ریزی و مدیریت چهارمحال و بختیاری افزود: رشد بودجه استان در سال 1400 بیشتر از میانگین کشوری بوده که اعتبار هزینه ای استان از 420 میلیارد به 526 میلیارد وام با 25 درصد افزایش افزایش یافته است. .

وی خاطرنشان کرد: اعتبارات چهارمحال و بختیاری از 2990 میلیارد تومان در برنامه 5 ساله توسعه در 5 سال به 9300 میلیارد تومان در برنامه ششم توسعه در 5 سال رسیده است.

شهریارپور با اشاره به اینکه در سفر رئیس جمهور به چهارمحال و بختیاری شاهد اتفاقات بسیار خوبی در تخصیص بودجه خواهیم بود، گفت: افزایش اعتبارات استان رشد خوبی داشته است.

رئیس سازمان برنامه ریزی و مدیریت چهارمحال و بختیاری گفت: با وجود مشکلات فراوان تاکنون 70 درصد از اعتبارات مصوب 1400 در داخل استان تخصیص یافته است که باید از آن استفاده کنیم، تمام توان آن برای تامین اعتبار پروژه هاست.

وی تاکید کرد: وضعیت شاخص های اقتصادی در چهارمحال و بختیاری همچنان ضعیف است، از نظر نرخ بیکاری رتبه دوم کشور را داریم، درآمد سرانه استان نصف میانگین کل کشور است و وضعیت خوبی نداریم. شکل گیری از نظر تولید ناخالص داخلی نیز حل این مشکلات نیازمند کار جهادی است.

شهریارپور یادآور می شود: 2200 میلیارد تومان از محل اعتبارات بند ج برای توسعه چهارمحال و بختیاری، 1600 میلیارد تومان از محل تبصره 16، 100 میلیارد تومان از محل منابع تبصره 14 برای خلع ید در لردگان و 100 میلیارد تومان برای توسعه. باغ های کنار رودخانه کارون چهارمحال و بختیاری اختصاص یافته است.

رئیس سازمان برنامه ریزی و مدیریت چهارمحال و بختیاری در پایان گفت: در سال آینده اعتبار مورد نیاز استان 10 هزار و 500 میلیارد تومان است و باید از تمام ظرفیت خود از جمله فروش املاک و دارایی های مازاد استفاده کنیم.

انتهای پیام/

[ad_2]
Source link

درباره ی admin_asooweb

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.