پرداخت میلیاردها دانگ برای کشت پیازچه در روستای حبشه

[ad_1]

ایسنا/ همدان شهرستان پیرسلمان از پرداخت یک میلیارد و 600 میلیون تومان تسهیلات اشتغالزایی از محل اعتبارات ستاد اجرایی بنیاد برکت امام(ره) به متقاضیان واجد شرایط کشت موسیر در دهکده گردشگری حبشه خبر داد.

محمود فیروزبخت در گفت وگو با ایسنا، اظهار کرد: در دو سال گذشته از اعتبارات بنیاد برکت امام (ره) شهرستان اسدآباد تا ایجاد 40 اعتبار علاوه بر یک میلیارد و 600 میلیون تومان، پایه های درآمدی پایین برای متقاضیان پذیرفته شد. بازگشت به روستای حبشه. برای کشت کم آب پیازچه پرداخت شد.

وی با اشاره به بهره برداری از کارخانه فرآوری پیازچه «الماس ربیعی» در دهکده گردشگری حبشه تصریح کرد: این کارگاه در زمینه پرورش، تولید، فرآوری، بذر و بسته بندی موسیر بوده و فعالیت بازاریابی روستائیان برای پیاز نیز قانونی است. و فعالیت صادراتی آن به بازار بسیار فعال است.

فیروزبخت تعداد کارگران مستقیم و غیرمستقیم این واحد تخصصی فرآوری پیازچه را 75 نفر اعلام می کند و یادآور می شود: پیازچه های فرآوری شده این کارگاه علاوه بر استان های دیگر بدون واسطه مستقیم به کشورهایی مانند عراق، ترکیه و حوزه خلیج فارس می رود. پیازچه را فرآوری می کند و از طریق واسطه ها به اروپا و آمریکا صادر می شود.

وی افزود: روستای حبشه به دلیل داشتن شرایط مساعد و خاک حاصلخیز می تواند قطب کشت و فرآوری پیازچه محسوب شود و در حال حاضر موسیر این روستا پس از فرآوری توسط کشاورزان بومی به کشور عراق و استان ها و شهرستان های همجوار صادر می شود. “. و توسعه این امر نقش موثری برای ارز کشور خواهد داشت.

به گزارش ایسنا؛ روستای حبشه در سال 1365 به عنوان روستای هدف گردشگری اسدآباد انتخاب و معرفی شد و هم اکنون این روستا دارای 400 نفر جمعیت با 110 خانوار می باشد که بیشتر جمعیت این روستا به کشاورزی و باغداری و دامداری مشغول هستند در حالی که این روستا یکی از روستاهای تولیدی است و کشت پیازچه در شهرستان اسدآباد مورد توجه است.

انتهای پیام/

[ad_2]
Source link

درباره ی admin_asooweb

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.