پیشنهادات نخست وزیر سابق عراق برای حل بحران سیاسی

[ad_1]

نخست وزیر سابق عراق پیشنهادهایی برای خروج از بن بست سیاسی ارائه کرده است.

به گزارش ایسنا به نقل از شفق نیوز، عادل عبدالمهدی، نخست وزیر سابق عراق در مقاله ای با عنوان «روش های خروج از بن بست سیاسی» نوشت: می توان وضعیت را به حال خود رها کرد. تحولات سریع خارجی در روزها و هفته های آینده ما را در معرض انتخاب های جدیدی قرار خواهد داد که فضا را برای درک بهتر ایجاد می کند. تنها باز کردن حساب روی این موضوع کافی نیست و باید رویکردها متناسب با نیاز اکثریت کشورهای ائتلاف سه جانبه و اکثریت در چارچوب هماهنگی شیعیان برای حل بحران تنظیم شود.

وی گفت: همه نمایندگان اکثریت باید به جلسه ای خارج از مجلس دعوت شوند که در آن 150 تا 160 نماینده و بیشتر حضور داشته باشند و حامیان، معترضان و افراد مستقل در آن حضور داشته باشند. اسامی نامزدهای تصدی پست نخست وزیری اعلام خواهد شد. اگر بیش از دو نفر باشند، دور اول برای انتخاب دو نفر برگزار می شود و سپس نامزد اکثریت انتخاب می شود. در این صورت، هم نیاز به چارچوب هماهنگی شیعی و هم نیاز به جنبش صدر برآورده شد. در صورت لزوم، تقسیمات دیگر بسته به شرایط و تعادل خود مکانیسم یکسان یا مشابه را اعمال می کنند. مانند سال 2014 و انتخاب فؤاد معصوم در برابر برهم صالح به عنوان رئیس جمهور عراق.

عبدالمهدی گفت: در چارچوب اکثریت کشورها و پس از موافقت با بیانیه وزیر، طرف مقابل حق دارد در هنگام انتخاب نامزدهای نخست وزیری وزارتخانه ها یا دفاتر مهمی را در اختیار داشته باشد تا از یکجانبه گرایی بلوکی یا بلوکی جلوگیری شود. به حاشیه رانده شوند.”

انتهای پیام/

[ad_2]
Source link

درباره ی admin_asooweb

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.