چرا غلات مشمول 9 درصد مالیات بر ارزش افزوده می شوند؟

[ad_1]

دبیر انجمن حبوبات گفت: اجرای قانون مالیات بر ارزش افزوده مواد غذایی و ظروف غذا باید لغو می شد اما این معافیت تاکنون در حبوبات لحاظ نشده است.

سید عبدی افتخاری در گفت وگو با ایسنا، با بیان اینکه شورای عالی اقتصاد در اسفندماه با حضور روسای قوا تشکیل شد، اظهار کرد: رئیس سازمان امور مالیاتی همچنین در مصاحبه هایی از حذف مالیات بر ارزش افزوده از مواد غذایی خبر داد.

وی ادامه داد: در نهایت بخشنامه ای در دست اجراست که برای همه کالاهای اساسی مالیات بر ارزش افزوده یک درصد باشد اما برای حبوبات 9 درصد ثابت بماند.

دبیر انجمن حبوبات اضافه کرد: اجرای این بخشنامه از تیرماه در صورت عدم احتساب معافیت مالیاتی حبوبات، قیمت حبوبات افزایش می یابد و طبقات جمعیتی آسیب پذیر جامعه که حبوبات نیروی مصرف کننده هستند، مختلط و هیچ. دسترسی به محصولات پروتئینی به دلیل قیمت بالا تحت تاثیر قرار خواهد گرفت.

وی افزود: مکاتبات زیادی با معاونت رئیس جمهور و وزارت جهاد داشته ایم اما هنوز پاسخی دریافت نکرده ایم. امیدواریم این مسیر بازنگری شود و رهگذران مشمول معافیت مالیاتی شوند. با توجه به موضع دولت در قبال اقشار آسیب پذیر، انتظار اصلاح و اعلام یک درصد مالیات بر ارزش افزوده حبوبات را داریم.

انتهای پیام/

[ad_2]
Source link

درباره ی admin_asooweb

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.