چند اقلام ماه مبارک رمضان در اراک وجود دارد؟

[ad_1]

ایسنا/ منطقه مرکزی در ماه مبارک رمضان اقلامی مانند زولبیا و بامیه، آش، حلیم و خرما که شاید در روزهای عادی سال کمتر مورد استفاده مردم قرار می گیرد، به سبد خرید و قیمت سفره افطار در این ماه اضافه می شود. ماه رمضان با توجه به ذائقه و ترجیحات گیاهخواران متفاوت است.

برخی آن را ساده می کنند، در حالی که برخی دیگر غذا و دسر اضافه می کنند و سفره خود را رنگارنگ تر می کنند.

حسن شمس رئیس اتحادیه قنادی، آب میوه و بستنی اراک درباره قیمت زولبیا و بامیه گفت: هر کیلوگرم زولبیا و مخلوط بامیه ممتاز 58 هزار تومان، کیند یک 54 هزار تومان و نوع دوم 50 هزار تومان است. .

وی افزود: قیمت سیب زمینی امسال نسبت به 39 هزار میوه شیرین سال گذشته حدود 45 درصد افزایش داشت که این افزایش نیز ناشی از افزایش قیمت مواد اولیه، کارگر و تولید است. .

شمس با اشاره به فعالیت 110 واحد قنادی و شیرینی پزی دارای مجوز در اراک افزود: قنادی ها، خشک کن ها و برخی از سوپرمارکت ها زولبیا و بامیه می فروشند اما امیدواریم مردم قنادی های نامعتبر را از نهادهای مختلف مانند نانوایی ها و سوپرمارکت ها زولبیا و بامیه خریداری نکنند. ، زیرا نمی توانند رعایت استانداردهای بهداشتی را نظارت کنند.

محمدعلی ملکی نژاد رئیس اتحادیه پذیرایی، رستوران ها و پذیرایی چلوکبابی اراک نیز قیمت هر کیلوگرم حلیم را بدون احتساب قیمت 32 هزار تومان عنوان کرد.

قیمت و انواع خرما نیز در بازار متفاوت است و طبق مشاهدات میدانی قیمت خرما از کیلویی 40000 شروع می شود.

هر کیلوگرم سبزی در بازار بین 12 تا 15 هزار تل به فروش می رسد.

انتهای پیام/

[ad_2]
Source link

درباره ی admin_asooweb

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.