چند نکته مهم برای روز سیزده بدر

[ad_1]

ایسنا/ سمنان فرمانده یگان حفاظت از عملکرد طبیعی استان سمنان با اشاره به لزوم توجه ویژه به حفاظت از طبیعت زیبای بهاری در روز طبیعت، بر رعایت اخلاقیات طبیعت گردی در ۱۳ فروردین تاکید کرد.

علیرضا ابوطالبی رئیس یگان حفاظت اداره کل منابع طبیعی و حوضه‌داری استان سمنان به مناسبت روز طبیعت از استان‌های عزیز خواست در تمامی مناسبت‌های سال در حفظ طبیعت از نعمت‌های الهی تلاش بیشتری کنند. تولید، دانش و اشتغال.

وی افزود: مردم هرگونه خبری در زمینه تخریب، تصرف و پیشگیری از آتش سوزی در مناطق منابع و شکار غیرمجاز و غیرمجاز شبانه روزی و تنها با شماره تلفن 1504 یا 139 1540 (فشار یگان حفاظت) اطلاع دهند. مسئولین ادارات آبخیزداری و منابع طبیعی و اداره کل حفاظت محیط زیست استان سمنان.
ابوطالبی با اشاره به اینکه سیزده بدر در معنای عام به عنوان روز طبیعت شناخته می شود، گفت: سال هاست که مردم ایران آرزوی زیستن و گذراندن یک روز را در آغوش پر مهر طبیعت در روز یکشنبه ارج نهاده اند.سیزدهم فروردین. روز و آن را در آغوش بگیر.» درختان سرسبز کاشته شدند.
وی خاطرنشان کرد: کارکنان اداره کل اداره کل و شهرستان های تابعه در این روز در ورودی اماکن جنگلی، جنگل ها، پارک ها و پارک های جنگلی این استان بیش از 10 هزار پهنه و بروشور و کیسه زباله و بسته های شکلات را با اهمیت می دانند. حفاظت از مراتع، جنگل ها و اراضی ملی و عرصه های منابع طبیعی و استفاده بهینه از فضای منابع طبیعی، اراضی ملی بین مردم خارج از شهرها و تفرجگاه ها توزیع می شود.
آقای ابوطالبی گفت: نیروی یگان حفاظت اداره کل و شهرستانهای تابعه با هماهنگی اداره کل حفاظت محیط زیست و محیط زیست استان جهت اطلاع رسانی جهت ارتقاء و آموزش حفاظت از اراضی و منابع طبیعی.طبیعت ملی اقدام خواهد کرد.
وی با بیان اینکه در سیزدهمین روز از نوروز همه ساله خانواده های ایرانی در چهار سوی این سرزمین پهناور به آغوش طبیعت می پردازند و بار دیگر صمیمانه خدا را شکر می کنند و افزود: با تکیه بر طبیعت در روز سیزده بدر به همنوعان خود توصیه کنند رعایت اصول اخلاقی گردشگری در طبیعت
طبیعی باشیم که انگار هنوز پا نگذاشته ایم
فرمانده یگان حفاظت اداره کل منابع طبیعی و حوضه آبخیزداری استان سمنان یادآور شد: این اداره کل دستور رعایت استانداردهای زیست محیطی و توجه ویژه به شعار اساسی طبیعت گردی را دارد تا این روز را به فرصتی برای آشتی تبدیل کند. . با طبیعت و نابودش نکنیم.: باید در سیزدهمین روز نوروز با شعار جهانی «طبیعت را رها کن که انگار هنوز نرسیدیم» جلوی تخریب و آلودگی طبیعت کشور را بگیریم.
ابوطالبی گفت: متأسفانه هر ساله 13 بدر به دلیل حضور ناگهانی میلیون ها نفر در عرصه های طبیعی موجی از تخریب و آلودگی گسترده را از خود به جای می گذارد که جبران آن اگر نگوییم غیرممکن نیست، اما حداقل این گونه است. بسیار سخت و گران است.»
وی ادامه داد: این پیامدها بیشتر منابع طبیعی مانند جنگل ها، مراتع و عرصه های منابع طبیعی را تحت تاثیر قرار می دهد، زیرا این عرصه ها بسیار وسیع و از طرفی مانند پارک های ملی هستند و ذخیره گاه ورودی مشخصی برای کنترل دارد. مسافران این کار را نمی کنند.
چند نکته مهم برای جلوگیری از آسیب به طبیعت
فرمانده یگان حفاظت اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان سمنان تاکید کرد: منابع طبیعی تجدیدپذیر نعمت بزرگی است که خداوند برای حفظ این منابع گرانبها عطا کرده و اموال عمومی وظیفه ملی و دینی همه ماست. ، گفت: یکی از عوامل از بین رفتن این منابع منجر به آتش سوزی و سوء استفاده از طبیعت است.
ابوطالبی برای حفظ درختان و حفاظت از منابع طبیعی استان و جلوگیری از آتش سوزی در مراتع و پارک های جنگلی، حفاظت از منابع طبیعی را توصیه کرد: آتش سوزی در مراتع و پارک های جنگلی به ویژه در مناطقی که خار و خار جداگانه دارند از آتش سوزی مزرعه استفاده شود. پیک نیک) برای تهیه غذا، از کندن گیاهان، درختچه ها و گل ها برای حفظ آب، خاک و تولید اکسیژن خودداری کنید.
وی توصیه کرد: در صورت لزوم و نیاز به اطفای حریق، ابتدا محل را از خار و خاشاک پاکسازی کنید، سپس از خاموش شدن کامل حریق اطمینان حاصل کنید و از تخلیه طبیعی خودداری کنید.

وی خاطرنشان کرد: از انداختن ته سیگار در حاشیه جاده ها، پارک های جنگلی و علفزار خودداری کنید و در صورت مشاهده کمترین دود و آتش در صورت امکان آن را خاموش کنید در غیر این صورت با شماره تلفن 1504 یا 139 و 1540 تماس بگیرید. گزارش دقیق منطقه به ایستگاه ویژه منابع طبیعی

انتهای پیام/

[ad_2]
Source link

درباره ی admin_asooweb

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.