چگونه می توان در صندوق طلا سرمایه گذاری کرد؟

[ad_1]

یکی از روش های سرمایه گذاری غیرمستقیم، صندوق سرمایه گذاری طلا است. صندوق های سرمایه گذاری مشترک طلا راهی مطمئن برای سرمایه گذاری در طلا بدون نیاز به خرید آن هستند. با این حال، به خاطر داشته باشید که برای اینکه سرمایه گذاری شما کمتر در معرض نوسانات ناگهانی باشد، این نوع سرمایه گذاری از طریق سبدهای حرفه ای انجام می شود. احتمال کلاهبرداری و کلاهبرداری در این صندوق صفر است. زیرا صندوق های سرمایه گذاری طلا به طور مستقیم تحت نظارت بانک مرکزی هستند. در ادامه این مقاله را دنبال می کنیم تا با این صندوق، ویژگی ها و مزایای آن آشنا شویم.

به گزارش ایسنا به نقل از کارگزاری آگاه، صندوق های سرمایه گذاری طلا به عنوان صندوق های سرمایه گذاری مشترک طبقه بندی می شوند و قابل معامله هستند. در این صندوق به جای سهام، مشتریان می توانند در طلا یا اوراق بهادار نقدی سرمایه گذاری کنند. در این صندوق ها 30 درصد سرمایه در اوراق بهادار با درآمد ثابت و 70 درصد باقی مانده در طلا یا سکه سرمایه گذاری می شود. بعد از اینکه دارایی خود را دارید جعبه طلاشما سرمایه گذاری می کنید، مدیر صندوق سکه های لازم را خریداری می کند (در حال حاضر به دلیل نوسانات بازار، سکه های خریداری شده معمولاً هزینه زیادی ندارند) و آنها را در یک بانک فعال سپرده گذاری می کند. سطح سود هر سرمایه گذار به قیمت جهانی هر اونس طلا و دلار بستگی دارد.

بازده صندوق طلا چگونه تعیین می شود؟

بازده کلیه صندوق های سرمایه گذاری به ارزش دارایی مورد نظر بستگی دارد و بازده صندوق های سرمایه گذاری طلا نیز از این قاعده مستثنی نیست که به ارزش باطل معروف است. در واقع ارزش یک صندوق طلا به قیمت طلا بستگی دارد. همانطور که در قسمت قبل ذکر شد، 30 درصد از سرمایه در اوراق بهادار با درآمد ثابت سرمایه گذاری می شود که این رقم همیشه در حال افزایش است. در حال حاضر بین 90 تا 99 درصد سرمایه در صندوق طلا به خرید سکه اختصاص دارد و با افزایش قیمت سکه، بازگشت صندوق مشخص می شود. مابقی سرمایه صندوق نیز توسط کارشناسان برای پوشش زیان سرمایه گذاران در صورت کاهش قیمت طلا و فلزات سرمایه گذاری می شود.

مزایای صندوق طلا چیست؟

در ابتدای مقاله ذکر شد که خرید طلا و پول فیزیکی چقدر می تواند ریسک سرمایه گذاری را افزایش دهد. صندوق های سرمایه گذاری طلا دارای مزایای زیادی هستند، از جمله:

. هنگام خرید طلا تمام خطرات را کاهش دهید

خرید طلا شما را در معرض خطرات بالایی مانند سرقت، حمل و نقل سخت، نگهداری سخت، امکان کلاهبرداری و کلاهبرداری و … قرار می دهد. با سرمایه گذاری در صندوق های طلای آسان و ساده می توانید مشکلات مربوط به خرید طلا را برطرف کنید.

. با هر تعداد دارایی می توانید سرمایه گذاری کنید

یکی از بهترین ویژگی های صندوق های سرمایه گذاری این است که مهم نیست چقدر پول دارید. حتی با کمترین سرمایه نیز می توانید دارایی های خود را در صندوق سرمایه گذاری طلا قرار دهید و به همان میزان بازدهی دریافت کنید. الان صد هزار تومان واقعا مبلغ کمی است. فقط با این پول می توانید در صندوق طلا سرمایه گذاری کنید. صندوق های طلا در بورس کالا فعالیت می کنند و برای سرمایه گذاری باید حداقل 100000 تومان در صندوق داشته باشید.

. به راحتی واحدهای سرمایه گذاری را در صندوق طلا بفروشید

در صندوق سرمایه گذاری طلا، سرمایه گذاری در قالب واحدهای سرمایه گذاری انجام می شود که قیمت هر یک از آنها بسیار کمتر از قیمت یک گرم طلا است. به همین دلیل می توانید به راحتی واحدهای سرمایه گذاری صندوق طلا را خرید و فروش کنید. در حالی که شما نمی توانید این مزیت را در خرید طلا و سکه واقعی مشاهده کنید.

. انحلال آسان

یکی از بهترین ویژگی های صندوق های طلا این است که به راحتی پول برداشت می شود. بازاریابان همیشه عرضه و تقاضا را کنترل می کنند تا همیشه کسب و کار مناسبی در بازار داشته باشید و بتوانید به راحتی سرمایه خود را برداشت کنید.

. یک گروه حرفه ای از مدیران صندوق طلا

یکی از ویژگی‌های ذاتی صندوق‌های سرمایه‌گذاری مشترک این است که توسط تیمی از تحلیلگران و تیمی قوی متشکل از افراد با تجربه و حرفه‌ای مدیریت می‌شوند. با صندوق سرمایه گذاری طلا به جای خرید طلا، کار را در اختیار همه فعالان بازار قرار می دهید و تنها ناظر خواهید بود. این افراد سرمایه را به گونه ای مدیریت می کنند که ریسک نوسانات بازار بر دارایی های سرمایه گذار را به حداقل می رساند. آنها همیشه می دانند که چند درصد از صندوق در سکه و چند درصد در اوراق با درآمد ثابت سرمایه گذاری می کند تا سرمایه فرد کمترین درصد ریسک را داشته باشد.

آخرین تعظیم

در این مقاله با صندوق سرمایه گذاری طلا و مزایای آن آشنا خواهید شد. برای اینکه بتوانید در این صندوق سرمایه گذاری کنید باید کد معاملاتی سهام داشته باشید. برای دریافت کد بورسی می توانید به کارگزاری مراجعه کنید. در حال حاضر 4 صندوق داخلی به عنوان صندوق طلا با نمادهای سهام نیلوفر، گوهر، طلا و عیار فعالیت می کنند. به این ترتیب یک شخص حقیقی با توکن بورسی می تواند با اوراق بهادار مبتنی بر طلا مانند سهام معامله کند و آن را معامله کند.

انتهای گزارش تبلیغاتی

[ad_2]
Source link

درباره ی admin_asooweb

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.