چیلر مرکز تخصصی تاسیسات ماناسِت

در این مطالعات، تفاوتهای اصلی را میتوان در نوع مدلهای عدم قطعیت و استراتژی حل مسئله خلاصه کرد. چیلر دستگاهی است برای فراهم نمودن آب سرد جهت مصارف صنعتی و تهویه مطبوع که بر اساس کاربرد آن، به دو نوع تراکمی و جذبی تقسیم می شود. ᠎Data h᠎as been generat ed with the he᠎lp of GSA Con​te nt Generat or ​DEMO!

قیمت فن چیلر

اواپراتور از یک مبدل حرارتی پوسته و لوله تشکیل شده است که معمولا مبرد در پوسته و آب سرد در داخل لوله ها جریان دارد.

هنگامي که آب سرد تولید شده از مینی چیلر وارد فن کویل ها می گردد، پروسه سرمایش نيز اتفاق می افتد.

 Content w​as c reat​ed by GSA C onte​nt​ Gener at or ​DE MO᠎.

فن کندانسور چیلر

ولی برای نوع سقفی توکار نیازی به سقف کاذب نیست و متعلقات آن معمولا در قسمتی از سقف (معمولا ورودی راهرو یا اتاق) نصب و از دید پنهان می شود.

همانطور که ذکر شد چیلرها انواع مختلفی دارند و بسته به نوع آنها برای مکانها و تاسیسات مختلفی از جمله ساختمانهای عظیم، برجها، تاسیسات کوچک یا متوسط، کارخانهها و کارگاهها و موارد دیگر مناسب میباشند.

آن دسته از چیلرها که قابلیت های بیشتری دارند هزینه خریداری شان هم بیشتر است. از آنجائیکه مبردی که توسط بخار بویلر از لیتیم بروماید جدا می گردد خود دارای انرژی و در نتیجه، دمای بالای می باشد، می توان از انژری نهفته در آن استفاده نمود و در واقع، اساس کار چیلر دو مرحله ای و تفاوت آنها با سیستم قبلی درهمین نکنه است که مبردی که از لیتیم بروماید جدا می گردد خود دارای انژی حرارتی است که با توجه به شکل این انرژی در حدود نصف انرژی مورد نیاز ما را تامین می نماید.

چیلر فن کویل دیواری

از تفاوت های دیگر مینی چیلر و چیلر می توان به این نکته اشاره کرد که در واحدهای مسکونی برای هر واحد یک مینی چیلر لازم است تا به فن کویل ها یا یونیت های داخلی وصل شود.

فن دمنده چیلر

این خاصیت کمپرسور اسکرو باعث می شود که در مواقع کم بودن نیاز سرمایشی از ۲۵ یا ۵۰ درصد ظرفیت کمپرسور و چیلر استفاده شود.

Post has ​been c᠎re ated wi th t᠎he  he᠎lp  of GSA Content G enerator Demoversion.

استفاده از یک روش دو مرحلهای برای بهینهسازی توامان در بازار روز – قبل و زمان – واقعی. یک چارچوب احتمالی براساس روش سناریو برای غلبه بر عدم قطعیتها در مدیریت بهینۀ انرژی ریزشبکه در نظر گرفته شده است.

عدم قطعیت قیمت، بارهای الکتریکی و دمای محیط از درخت سناریو به تصویر کشیده شده و با یک طرح بهینهسازی تصادفی دو مرحلهای هزینههای بهرهبرداری را به حداقل رسانده است.

قیمت فن کندانسور چیلر

تابع هدف ضمن در نظر گرفتن کلیۀ محدودیتها و عدم قطعیتهای شبکه، هزینههای بهرهبرداری مورد انتظار را به حداقل رسانده است و سناریوهای مرتبط با متغیرهای تصادفی مانند تولید تجدیدپذیر و بارهای الکتریکی و حرارتی با استفاده از توابع توزیع احتمال مربوطه تولید شدهاند و با استفاده از تکنیک کاهش سناریو تعداد سناریوها کاهش یافته است.

خرید چیلر فن کویل

در چیلر جذبی از گرمای حاصل از سوخت های فسیلی برای سرمایش استفاده می شود(جالب نیست؟!). از آنجایی که عدم قطعیتهای گوناگون روی بهرهبرداری بهینۀ ریزشبکهها در پیشخرید و پیشفروش انرژی تأثیر مستقیم دارد، بررسی یک استراتژی بهینه برای کاهش هزینههای بهرهبرداری ریزشبکهها اهمیت پیدا میکند.

سرعت باد هر لحظه متفاوت است که اهمیت یک مدل احتمالی را برجسته میکند. توان خروجی ژنراتور بادی به سرعت باد با هزینۀ صفر سوخت بستگی دارد.

᠎Th᠎is  da​ta was done with G SA  C​onte nt Generat᠎or  Demoversion!

چیلر فن کویل

اما در سیکل چیلر جذبی دارای دو تفاوت عمده می­باشد که ابزوربر، پمپ و ژنراتور به جای کمپرسور جایگزین شده همچنین در سیکل چیلر جذبی دارای مبرد ثانویه دیگر نیز می­باشد به نام ابزوربر می­ باشد.

طراحی و سیستم داخلی مینی چیلر از لحاظ ساخت و همین طور از بعد عملکرد سرمایشی میتوان گفت تفاوت چندانی با چیلرهای هوا خنک نداشته و در واقع چیلرهای هواخنک با سایز کوچکتر هستند و اغلب در جهت سرمایش محیط استفاده میشود.

برای اطلاع از هزینه بیمه ساختمان خود، چه صنعتی و چه غیر صنعتی، میتوانید از سامانه بیمه دات کام استفاده کنید.

چیلر یا فن کویل

در صورت استفاده از مینی چیلر در منازل مسکونی ، هر کدام به یک یونیت جداگانه نصب می شوند .

فن کویل هایی که وظیفه گرمایش و سرمایش را به صورت مشترک برعهده دارند فن کویل دو لوله نام دارند و در صورتی که نیاز به استفاده از گرمایش و سرمایش به طور همزمان باشد از فن کویل هایی که چهار لوله هستند استفاده می شود.

چیلر و فن کویل چیست

فن کویل یکی از پر استفادهترین تجهیزات تهویه مطبوع و ایرکاندیشن است، که علاوه بر آنکه دارای مدلها و طراحیهای مختلفی است – که میتواند انواع نیازها را برطرف کند – قابلیت سرمایش و گرمایش را هم دارد.

فن المانی چیلر

به بیانی ساده گرما را از آب گرفته، دمای آن را کاهش می دهد بعد از خنک شدن از طریق اتصالات به هواسازها و اواپراتور ها منتقل می کند.

طبق جدول (1) داده های مربوط به مقدار برق مصرفی خانوار شهر تهران در دوره های دوماهه سال 1394 فراهم گردیده است که براساس آن میزان برق مصرفی در دوماهه دوم و سوم (ماه های خرداد، تیر، مرداد و شهریور) بیش ترین میزان بوده که به دلیل استفاده از کولرهای برقی و وسایل خنک کننده برقی بدون داشتن برچسب انرژی می توان شاهد هدررفت برق در سطح خانوارهای شهر تهران بود (10). هم چنین براساس گزارشات شرکت ملی گاز ایران، آمار گازطبیعی مصرفی خانوار در بازه زمانی 1390 تا 1394 در جدول (2) و (3) آمده است.

از دیدگاه مشتریان، یک ریزشبکه نهتنها میتواند انرژی را فراهم کند، باعث افزایش قابلیت اطمینان محلی، کاهش انتشار گازها و همچنین کاهش هزینههای تأمین انرژی با استفاده از منابع انرژی توزیعشده، دستگاههای ذخیرهسازی و بارهای پاسخگو میشود.

تشابه آن استفاده از کمپرسورهای مارپیچ یا اسکرو می باشد. این مدل یک مسئله خطی عدد صحیح آمیخته است که تابع هدف و قیود ریزشبکۀ چندحاملی پیشنهادشده در مدت زمان 24 ساعت برای هر یک از سناریوها در آن مدلسازی شدهاند.

همچنین اثر عدم قطعیتهای گوناگون در بار و تولید روی هزینههای بهرهبرداری ریزشبکۀ چندحاملی صورت نگرفته است. که درجه تنظیمی و مقدار دور بر روی آن به صورت شکل زیر ست می گردد.

چیلر و فن کویل ابارا

با توجه به اینکه برجهای خنک کننده معمولاًً حجیم می باشند و بعلت پاشیدن آب در محیط اطراف خود و خرابی تجهیزات آن را معمولاًٌ در انتهای فرایند نصب می کنند.

برندهای معمول و معتبر شامل اشنایدر، هیوندای است که با توجه به تولید تقلبی آنها توسط گارگاه های داخلی و چینی از صحت اصالت آنها اطمینان حاصل کنید.

چیلر فن دار

درحالیکه چیلرهای مرکزی، از مقادیرِ بسیار بیشتر از این میزان، بهره میجویند. 7. بهره گیری از کمپرسور اسکرال که نسب به سایرکمپرسورها از صدا، قیمت و اصطکاک کمتری برخورد دار است.

مینی چیلر های مک مستر نه تنها از کیفیت ساخت و راندمان بالا برخوردارند، بلکه طیف وسیعی از ظرفیتها را نیز در بر می گیرند و به سازندگان این امکان را میدهد که بتوانند ظرفیت مورد نیاز خود را از بین ظرفیت های موجود انتخاب و یا تناژ مورد نیاز را درخواست و تهیه نمایند.

در بیشتر مقالات، مدیریت انرژی در ریزشبکه تنها در مرحله روز – قبل مدلسازی شده است؛ بدون اینکه عدم قطعیت در بهرهبرداری تقریباً واقعی در زمان – واقعی و امکان مبادلۀ برق با بازار زمان – واقعی را منظور کرده باشند.

یک مسئله بهینهسازی غیرخطی مختلط صحیح برای مدلسازی یک هاب انرژی خانگی بهمنظور پاسخگویی به نیازهای گرمایشی، سرمایشی و الکتریکی ساختمان طراحی شده که امکان فروش برق به شبکه نیز برای آن در نظر گرفته شده است.

محاسبۀ میزان پیشخرید/فروش برق در یک ریزشبکۀ چندحاملی تحت عدم قطعیت. در شبکۀ پیشنهادی میزان خرید و فروش انرژی در یک ریزشبکۀ چندحاملی بهصورت یک مدل دو مرحلهای ارائه شده است.

سپس متغیرهای مرحله اول نظیر میزان بهینۀ خرید و فروش انرژی در بازار روز – قبل پارامترهای مرحله دوم در نظر گرفته میشوند.

در مرحله دوم (بهرهبرداری در زمان – واقعی)، با در نظر گرفتن پیشنهادات خرید و فروش روز – قبل تأییدشده، بهرهبردار ریزشبکه به بهرهبرداری منابع بهمنظور متعادلکردن میزان تولید و مصرف بهدلیل عدم قطعیتهای موجود اقدام میکند.

، مشارکت در این بازار فرصت خوبی برای ریزشبکهها برای پوششدادن عدم قطعیت منابع انرژی تجدیدپذیر، کاهش هزینههای کلی و تعادل عرضه و تقاضا در بهرهبرداری نزدیک به زمان – واقعی است.

برای حل مسئله چندهدفۀ توزیع در ریزشبکه شامل حداقلسازی هزینه و میزان انتشار با در نظر گرفتن برنامههای پاسخگویی به تقاضا و عدم قطعیت ارائه شده است.

ممکن است انرژی ازطریق واردات یا صادرات تحت تعرفههای مختلف بازار و شرایط عملیاتی ریزشبکه به شبکۀ توزیع اصلی باشد.

معمول است. تابع توزیع نرمال ویبال بهصورت رابطه (3) است. در شبکۀ پیشنهادی خرید و فروش انرژی در یک ریزشبکۀ چندحاملی بهصورت یک مدل دو مرحلهای فن چیلر ارائه شده است.

در مطالعات انجامشده تا کنون به بررسی پیشنهاد خرید و فروش برق در یک ریزشبکه چندحاملی با در نظر گرفتن وابستگی شبکۀ برق و گاز پرداخته نشده است.

همچنین در این مقاله وابستگی قیمت گاز و برق در بازار روز – قبل و بازار زمان – واقعی بررسی شده است.

استراتژی پیشنهادی در این مقاله شامل خرید/فروش انرژی در بازار روز – قبل است که میزان خطای نامتعادلی بار در بازار با قیمتهای زمان – واقعی جبران میشود.

در ریزشبکه چندحاملی پیشنهادی، شش منبع عدم قطعیت در نظر گرفته شده وجود دارد: قیمتهای روز – قبل و زمان – واقعی، میزان تولیدات خورشیدی و بادی، بارهای الکتریکی و حرارتی.

در ریزشبکۀ پیشنهادی تولیدات پراکنده و مبدل نظیر ترانسفورماتور، مبدل تولید همزمان، بوبلر، نیروگاه خورشیدی و بادی، باطری و سیستم گرمایشی در نظر گرفته شدهاند.

This da ta has been cre ated wi th G​SA Con tent Generat or Demoversi᠎on.

یک ریزشبکه چندحاملی بهصورت گروهی از بار و تولیدات پراکنده متصل بههم با زیرساختهای انرژی تعریفشده توصیف میشود. داکت اسپلیت دستگاهی است که از یک یونیت خارجی که معمولا در بیرون ساختمان نصب می شود و یک یونیت داخلی (هواساز مرکزی یا همان اواپراتور) که معمولا زیر سقف کاذب جاسازی می شود، تشکیل شده است که این دو با لوله کشی مسی حاوی مبرد به هم متصل می شوند.

در اینجا ریزشبکۀ پیشنهادی به شبکۀ برق و گاز بالادست متصل است و قابلیت جزیرهایشدن را دارد. ضریب ikw/kw نسبت کیلووات برق مصرفی به کیلووات سرمایش تولیدشده است و در مشخصات فنی چیلر انتخابی موجود است.

توان تولیدشده از یک واحد خورشیدی با توجه به تابش خورشید متفاوت است که به عوامل متعددی نظیر شرایط محیطی، زمان، روز، ماه، فصل و جهتگیری نیروگاه خورشیدی به تابش خورشید در میان سایرین بستگی دارد.

آبگرم یا بخار داغ توسط دستگاه دیگری مانند پکیج یا بویلر در فضای بیرون از ساختمان مانند موتورخانه ایجاد شده و از طریق لوله کشی به یونیت هیتر های موجود در داخل ساختمان ارسال می شود.

ميني چيلر: مینی چیلر یا چيلر آپارتمانی در اصل چيلرهاي هوایی كوچک و کم صدایی هستند که دارای ظرفیت کمتر از 20 تن تبرید بوده و براي آپارتمانها، ویلاها و ساختمان هايي كه ميخواهند سرمايش و حتي گرمايش مستقلي داشته باشند و مشكلات مربوط به موتورخانه مركزي را تحمل نكنند به كار مي رود.

در این وضعیت علاوه بر اینکه نیاز به منبع حرارتی با ظرفیت کمتر جهت گرم کردن آبگرم بهداشتی است، هیچ حرارتی از طریق کندانسور به محیط دفع نشده و بازیافت می­گردد.

از مزیتهای چیلر میتوان به اینکه هر اتاق یک فنکویل دارد اشاره کرد. اگراز وسایل برجهای خنک کننده صرف نظر نشود برای ساخت برج تکنولوژی بالایی نیاز نیست همانطور که در ایران در حال حاضر ساخت این برجها در حد وسیعی صورت می گیرد .برجها با توجه به شرایط فیزیکی و شیمیایی خاص خود دچار مشکلاتی می شوند ولی معمولاٌ زمانی لازم است تا این مشکلات برج را از کار بیاندازد طولانی است.،ولی عملاٌ اجتناب ناپذیر است.

با توجه به عدم قطعیتهای مختلف در دادههای پیشبینیشده و در سیستم، پیداکردن یک رویکرد مطلوب پیشنهاددهی موضوع چالشبرانگیزی است.

برندهای مختلف داخلی و خارجی از فن کویل کاستی در بازار موجود می باشد که هر کدام قیمت و خصوصیات منحصر به فردی دارند بطور نمونه می توان برندهای همچون فن کویل کاستی گرین، اکس، هیوندای، امریکن کویل، ال جی ، ساران، تهویه و…

فن کویل های با ظرفیت بالاتر از 1200 CFM (سی اف ام معیاری است برای سنجش شدت جریان هوای در حال حرکت ) را با نام داکت فن کویل می شناسند.

عملکرد سیستم وی آر اف مرکزی چگونه است؟ نتیجه این کار تغییر دمای هوا و در نهایت پخش شدن به داخل فضای است.

فن کویل دستگاهی شامل فن دمنده هوا و کویل جهت تبادل حرارت می باشد وظیفه این دستگاه دمیدن هوای مرطوب به داخل فضای مورد نظر میباشد.

این دستگاه در سقف کاذب قرار می گیرد و از دید افراد حاضر در ساختمان مخفی است و از طرفی فضای داخلی ساختمان را اشغال نمی کند.

همچنین از آنجا که اندازۀ ریزشبکه چندحاملی در مقایسه با اندازۀ شبکه کوچک فرض شده است، آن یک نهاد قیمتگیرنده در نظر گرفته شده است.

این جدول بر اساس 12 منطقه اصلی گاز رسانی شهر تهران تقسیم بندی شده که 12 منطقه مذکور، مسوول گازرسانی به 22 منطقه شهرداری شهر تهران می باشند.

بر این اساس فن کویل دیواری، کاستی، زمینی روبروزن یا بالازن، سقف توکار و روکار از انواع مدل های فن کویل است.

پس از تسویۀ بازار، ریزشبکه به برنامهریزی تولید برای بهرهبرداری ریزشبکه در روز آینده طبق پارامترهای قطعی میپردازد. که عبارت اول هزینۀ خرید یا سود فروش انرژی در بازار روز – قبل برای هر ساعت است.

در این قسمت، روند استراتژی پیشنهادی (خرید و فروش) در بازار روز – قبل و زمان – واقعی انرژی در شرایط تصادفی، مدل و در شکل (3) نشان داده شده است.

درباره ی admin_asooweb

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.