کدام دانشگاه های دنیا بیشترین تعامل بین المللی را دارند؟

[ad_1]

تعامل بین المللی یکی از مهم ترین عواملی است که در دانشگاه ها باید مورد توجه قرار گیرد. زیرا این تعاملات باعث ارتقا و به روز رسانی دانشگاه می شود. هر چه میزان تعامل دانشگاهی بین‌المللی بالاتر باشد، خروجی‌های آن در جنبه‌های مختلف آموزشی، اقتصادی، پژوهشی و کیفی و در نهایت کمک به توسعه سرزمین کشور بهتر است.

در حالی که دیپلماسی جهانی با چالش های زیادی در جبهه سیاسی مواجه است، دیپلماسی دانش به رهبری بسیاری از دانشگاه های پیشرو بین المللی، ممکن است بهترین و نهایی ترین ابزار برای بازسازی یک جهان شکست خورده باشد!

این پیام تکان دهنده از سوی معاون اجرایی توسعه جهانی دانشگاه کلمبیا، صفوان مصری، در جریان سخنرانی اصلی در اجلاس آموزش عالی 2021 منتشر شد.

وی با ابراز تاسف از اینکه بسیاری از جهان با سوء تفاهم، دودستگی و دوقطبی دست و پنجه نرم می کنند، گفت: «ما در عصر غیردیپلماسی عمیق زندگی می کنیم. ناتوانی در درک یکدیگر حتی همسایه ها را بر همسایه ها مقدم داشت و به نظر می رسید همه چیز از هم پاشیده شود.

برای ماسری و دیگر نمایندگان دانشگاه‌ها در این اجلاس، دانشگاه‌های تحقیقاتی جهانی در این زمان‌های سخت چراغ راه هستند و ماسری استدلال می‌کند که دانشگاه‌ها برای ارتقای درک ما از جهان و درک متقابل ما از هستی تلاش می‌کنند.

اپیدمی کووید-19 نقش دانشگاه ها را در رویارویی با چالش های بزرگ نشان می دهد. نقش دانشگاه‌ها از طریق دانشکده‌های پزشکی، موسسات تحقیقاتی، آزمایشگاه‌ها و آژانس‌های بهداشت عمومی در سراسر جهان، در مبارزه با ویروس کرونا بسیار مهم است.

پس از این اجلاس، موسسه آموزش عالی تایمز رتبه بندی سال 2022 خود را از بین المللی ترین دانشگاه های جهان منتشر کرد.

این رتبه بندی بیشتر بر دانشگاه ها متمرکز است که اغلب در سراسر مرزها به هم مرتبط هستند.

دانشگاه های این رتبه بندی دارای شهرت بین المللی هستند و بیشترین تحقیقات منتشر شده را با همکاری شرکای جهانی خود دارند.

این رتبه بندی بر اساس اطلاعات بیش از 10000 دانشگاه در سراسر جهان است. 10 دانشگاه بین المللی برتر جهان در سال 2022 از نظر جغرافیایی متنوع هستند. به نوعی، 10 رتبه برتر از 5 قاره آمده است.

اکثر مراکز تجارت بین المللی و نوآوری در جهان در دانشگاه های بین المللی قرار دارند. بر این اساس، مراکز پررونق نوآوری و تجارت بین المللی بهترین عملکرد را در این رتبه بندی داشتند.

ارزیابی این رتبه در بین دانشگاه های آسیایی نشان می دهد که دانشگاه هنگ کنگ در این رتبه بندی و دانشگاه علم و صنعت هنگ کنگ در رتبه اول قرار دارند.

(دوقلو سوم) و دانشگاه چینی هنگ کنگ در رتبه نهم قرار گرفت.

سنگاپور همراه با هنگ کنگ، قطب اصلی نوآوری و دانش در شرق آسیا است. دانشگاه ملی سنگاپور نمونه ای از این موضوع است و در رتبه هشتم قرار دارد. این دانشگاه به دلیل نقش برجسته خود به عنوان مرکزی برای جذب استعدادهای علمی بین المللی و مشارکت های جهانی مشهور است.

در اروپا، مؤسسه فناوری فدرال در زوریخ (ETH) و دانشگاه فدرال ادو تویلت در لوزان (EPFL) با دانشگاه علم و فناوری هنگ کنگ به ترتیب در رتبه های دوم و سوم قرار گرفتند.

بریتانیا به طور کامل با استعدادهای جهانی مرتبط است و دانشگاه آکسفورد در رتبه پنجم جهان قرار دارد.

در همین حال، دانشگاه کمبریج و امپریال کالج لندن به ترتیب در رتبه های پنجم و ششم قرار دارند.

دانشگاه وین اتریش نیز در این رده رتبه دهم را به خود اختصاص داده است.

داده های حاصل از همکاری های بین المللی در دانشگاه های سراسر جهان نشان می دهد که این همکاری های دانشگاهی به طور قابل توجهی در حال رشد هستند.

تحلیل موسسه تایمز از نسخه 2022 فهرست بین المللی ترین دانشگاه های جهان نشان می دهد که دانشگاه های کشورهای منزوی تر مانند روسیه و چین در حال افزایش برنامه توسعه و همکاری جهانی خود هستند. این داده ها نشان می دهد که سهم کلی تحقیقات بین المللی در سراسر جهان در حال افزایش است.

اسکوپوس گزارش می دهد که در پایگاه داده خود، در سال 2010، تنها 14 درصد از تحقیقات چینی با همکاری بین المللی منتشر شده است. این میزان در سال 2020 به 23 درصد افزایش می یابد. علاوه بر این، تلاش های همکاری بین المللی تحقیقاتی کره از 25 درصد تولید در سال 2010 به 31 درصد در سال 2020 افزایش یافته است. سهم بریتانیا از 40 درصد افزایش یافته است، در حالی که در سطح جهانی 59 درصد افزایش یافته است. ، سهم تحقیقات جهانی از جمله همکاری بین المللی از 16 درصد به 22 درصد افزایش یافته است.

انتهای پیام/

[ad_2]
Source link

درباره ی admin_asooweb

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.