کسانی که به دنبال عدالت هستند باید ابتدا فساد را به قوه قضاییه گزارش کنند

[ad_1]

یکی از اعضای شورای مرکزی حزب کارگزاران سازندگی گفت که این افشاگری مقصر نیست.

علی محمد نمازی در گفت وگو با ایسنا، تفاوت شفافیت و صراحت را به صراحت بیان می کند: شفافیت زمانی است که کار بدیهی را انجام می دهیم. یعنی قانونی و کاملاً منطبق با مقررات و بدون ابهام و پیچیدگی است، اما بعد از انجام کاری، یعنی کاری که انجام شده یا واقعه ای رخ داده، افشا می شود. مخفی است و چون آشکار شود در واقع آشکار می شود، یعنی آنچه مردم نمی دانند به آنها ابلاغ شده است.

وی با بیان اینکه برخی مسائل نباید علنی باشد، گفت: افشای امور خصوصی در زندگی یک فرد یا امور محرمانه و فوق محرمانه دولتی مانند مسائل نظامی تخلف از قانون است، غیرقانونی و محکوم است، البته افشای آن محکوم نیست. اصلا افشا در صورتی صادق است که کاری مخفیانه انجام شده باشد، در حالی که باید شفاف و برای همگان شناخته شود. افشا در مواردی که چیزی ذاتاً شفاف است، اما در خفا انجام می شود، اشکالی ندارد.

وی گفت: افشاگری ظرافت هایی دارد. گاهی افشای فحشا یا فساد باعث ترویج آن می شود، پس مراقب باشید. از طرفی مواظب باشید بی دلیل آبروی افراد را خدشه دار نکنید. به نظر من بهترین کار در این موارد برای سازمانی که خواستار عدالت و شفافیت است این است که مواردی را که سازمان مفسد و غیرقانونی می‌داند به قوه قضاییه گزارش کند و بعد بدون تحقیق فاش شود. از سوی دیگر، این سازمان باید فعالیت خود را بر مبنای مبارزه واقعی با فساد و عدالت خواهی قرار دهد و در عین حال عدالت، شفافیت و مبارزه با فساد را به طور یکسان برای همه و همه دنبال کند.

نمازی در خصوص افشاگری ها درباره خانواده قالیباف تصریح کرد: رفتار افراد جامعه بر اساس قوانین، سنت ها و آداب و رسوم شکل می گیرد. رسم امروز جامعه ما مورد پسند هیچکس نیست، یک نفر در گذشته از مسئولان دیگر برای واردات پوشاک انتقاد می کرد، خانواده آنها هم همین رفتار را دارند. در این موارد فسادی وجود ندارد، اما عرف جامعه آن رفتار را نمی پسندد و با مسئول برخورد می کند. البته در صورت تضییع حقوق مسئولی می تواند از طریق مراجع قضایی نیز از خود دفاع کند.

انتهای پیام/

[ad_2]
Source link

درباره ی admin_asooweb

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.