کنترل قتل های زنجیره ای در مساجد افغانستان

[ad_1]

کنترل قتل های زنجیره ای در مساجد افغانستان

ایسنا/ قم خطیب نماز جمعه قم گفت: قتل های زنجیره ای در مساجد افغانستان فاجعه بار، بد و زشت است و مسئولیت این ناامنی ها بر عهده آنهاست، در مورد طالبان و صاحبان قدرت در این مدت کوتاه حکومت شما، همه انواع ظلم و درگیری بر سر اموال ما زندگی مردم را دیده ایم، شما باید این را تحت کنترل داشته باشید.

آیت الله علیرضا اعرافی در خطبه نماز جمعه دوم اردیبهشت ماه در مصلی قدس قم با اشاره به اعتکاف در ماه مبارک رمضان گفت: بهترین زمان اعتکاف دهه آخر ماه مبارک رمضان است. . رمضان مکتب تربیتی است و نسل جوان باید در پرتو ماه مبارک رمضان قوت تقوا و خویشتن داری پیدا کند.
وی بابیان اینکه یکی از چالش هایی که همه شهروندان و مسئولان باید در کنار هم با آن مقابله کنند، چالش اقتصادی است، می گوید: طبقه متوسط ​​رو به پایین باید از حداقل معیشت برخوردار باشد. هم راه حل های کوتاه مدت و هم برنامه ریزی بلند مدت ضروری هستند.
رئیس حوزه های علمیه گفت: همه باید به مسائل فرهنگی اهتمام داشته باشیم و تمام توان خود را وارد این عرصه کنیم تا زخم ها التیام یابد. رواج طلاق، افزایش طلاق، کاهش ازدواج و افزایش جرایم در محاکم، همه نشانه هایی از آسیب های فرهنگی و اخلاقی در جامعه است که همه ما مسئول آن هستیم.
وی افزود: توسعه اینترنت، توسعه زیرساخت ها و افزایش ظرفیت برای کسب و کار و مسائل علمی و فناوری ضروری است، اما در کنار این وظایف فعال نیاز به کنترل و نظارت نیز وجود دارد.
خطیب نماز جمعه قم با اشاره به اینکه مشکل آب، آلودگی، محیط زیست، جمعیت، تخریب منابع طبیعی و جنگل ها نیز از دیگر مشکلات است، گفت: 15 استان کشور باید برای دریافت آب از دریا چه چیزی باید برای توسعه برنامه ها به مسئولان نیز ابلاغ شده که تامین آب قم از دریا نیز در دستور کار قرار گیرد.
وی ادامه داد: ما سوزاندن ظالمانه قرآن و اهانت به مقدسات اسلام را محکوم می کنیم و دیدن تمامیت معنوی و قداست امت اسلام مورد هجمه تندروها و حمایت برخی مقامات اروپایی جایز نیست.
وی افزود: همه امت اسلام در ماه مبارک رمضان با تاکید بر ارزش های اسلامی این حرکت زشت را محکوم می کنند و آرزو می کنند که این حرکت ها در دنیا خاموش شود و قدرت های بزرگ جلوی آن را بگیرند.
یکی از اعضای شورای عالی کنفرانس گفت: «قتل های زنجیره ای در مساجد افغانستان غم انگیز، وحشتناک و زشت است. مسئولیت این ناامنی ها بر عهده طالبان و صاحبان قدرت است. در دوران کوتاه سلطنت شما شاهد انواع و اقسام ظلم ها و درگیری ها با مردم و مال و جان بوده ایم. شما باید این را کنترل کنید. جامعه جهانی و دیپلماسی کشورمان باید فعالانه این موضوع را پیگیری کنند.
وی افزود: پیام ما در مورد فلسطین این است که فلسطینی ها باید برگردند و انتخابات برگزار شود و رژیم آپارتاید در اسرائیل از بین برود. امت مسلمانان در دفاع از سیاست متحد می شوند. اسلام و فلسطین و روز قدس امسال نماینده یک وحدت است. جلو.
امام جمعه قم در خصوص تداوم عهدشکنی در برجام و نه در برجام گفت: این افراد زیاده خواه هستند و منافع ملت ایران را قبول ندارند و امیدواریم این قدرت ظالم و متجاوز روزی برسد. بیدار شوید؛ «اگر هوشیار نباشید، اراده ملتها بر شما تحمیل خواهد شد.
آیت الله اعرافی در خطبه اول در سوگ رحلت امام علی (ع) گفت: امام علی (ع) مرکز خورشید در میان یاران پیامبر (ص) است و از امتیازاتی برخوردار است که در هیچ کجا وجود ندارد. . دیگر.
وی گفت: از میان بیش از هزار فضیلتی که در کتب مختلف شیعه و سنی آمده، برخی از آنها بسیار چشمگیر و منحصر به فرد است که یکی از مهم ترین آنها میزان فهم و علم بی پایان امام علی (ع) نشانه است. . این دریای علم، 500 سخنرانی او در باب توحید، معارف اسلام و حقایق جهان است که بخشی از آن در نهج البلاغه آمده است.
وی ادامه داد: امام علی (ع) الگویی از حکومتی جذاب و درست ارائه کرد، حکومتی که مشروع ترین، پسندیده ترین و عادلانه ترین حکومت و حاکم بر احکام خداوند باشد.
وی افزود: امیرالمومنین(ع) مظلوم ترین شخصیت دنیا شکست خورده است.
رئیس حوزه های علمیه، توطئه ها و دسیسه های حکومت های بنی امیه و سفیانی را یکی از عوامل شکست این حکومت دانست و گفت: امر بنی امیه کارزار سنگین معرفتی و جنگ سخت فرهنگی و معرفتی علیه امام علی (ع) ایجاد کرده است. ع) و خانواده اش. این نقشه ها از قبل از زمان حضرت علی (ع) شروع شد و پس از جنگ صفین به اوج خود رسید.
خطیب نماز جمعه قم افزود: افسانه های مربوط به علی تحریف شده و از معجزات علی استخراج شده و دیگران جایگزین آن شده اند و شایعاتی کهن و الهی در مورد این شخصیت درخشان منتشر شده تا جایی که عده ای دعای امیر را زیر سوال برده اند. از مؤمنان
وی اعلام کرد: نفوذ و تحریک دشمن در داخل جبهه مولا و در کوفه، رشوه و خرید مجروحان و شخصیت های عالم، خرید هفت تن از یاران بزرگ امیرالمؤمنین(ع)، ناامنی و هجوم به شهرها. از دیگر اقدامات آنها
وی بابیان اینکه نفرت و نفاق در میان علویان که در جوامع کوفی و ​​شیعه وجود داشت را از دیگر دلایل این شکست دانست.

[ad_2]
Source link

درباره ی admin_asooweb

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.