کیفیت هوای امروز تهران «قابل قبول» / احتمال بارش پراکنده در ساعات آینده

[ad_1]

بر اساس اعلام شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، امروز پنجشنبه 13 فروردین ماه، کیفیت هوا در اکثر مناطق در آستانه قابل قبول که ناشی از وزش باد در ساعات پایانی است، خواهد بود.

به گزارش ایسنابر اساس پیش بینی شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، بامداد پنجشنبه (21 فروردین 1401) کیفیت هوا در اکثر مناطق در حد قابل قبولی خواهد بود که ناشی از وزش بادهای موثر در منطقه در تمام این ساعات است. پراکندگی آلاینده ها با افزایش ناپایداری جوی و احتمال بارش های پراکنده برای ساعاتی همراه با بادهای نسبتاً شدید در طول روز تسهیل می شود. تداوم وزش بادهای موثر تا پایان روز پنجشنبه غلظت ذرات معلق و کیفیت هوا را در اکثر مناطق به شرایط قابل قبول کاهش می دهد.

ناپایداری جوی تا صبح روز جمعه (12 آوریل 1401) همراه با وزش بادهای مؤثر که وضعیت قابل تحملی را در بیشتر مناطق ایجاد می کند ادامه یافت. افزایش سرعت باد در طول روز شرایط مناسبی را برای پراکندگی آلاینده ها ایجاد می کند.

گفتنی است این وضعیت جوی تا ساعات پایانی روز جمعه ادامه دارد و کیفیت هوا در اکثر مناطق در حد قابل قبول خواهد بود.

به گزارش ایسنا، آلاینده شاخص هوای پایتخت طی 24 ساعت گذشته «ذرات معلق کمتر از 2.5 میکرون» با میانگین 72 بوده و کیفیت هوای پایتخت در «مقبول» بوده است. این آلاینده دارای شاخص فعلی «ذرات معلق کمتر از 2.5 میکرون» با میانگین 61 است و کیفیت هوا در محدوده «قابل قبول» است.

انتهای پیام/

[ad_2]
Source link

درباره ی admin_asooweb

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.