گرد و غبار در آب تا اوایل هفته آینده ادامه دارد

[ad_1]

سازمان هواشناسی با صدور اخطاریه زرد از تداوم رگبار و رعد و برق موقت در سراسر کشور تا اوایل هفته آینده خبر داد.

به گزارش ایسناسازمان هواشناسی با هشدار رنگ زرد اطلاعیه بهره برداری از سامانه های موقت بارشی و رعد و برق همراه با وزش باد شدید موقت، گرد و غبار و مناطق مستعد تگرگ از چهارشنبه تا یکشنبه (24 فروردین لغایت 8 فروردین).

این شرایط جوی در روز چهارشنبه شمال بوشهر، ارتفاع و شیب در استان کهگیلویه و بویراحمد، فارس و جنوب اصفهان، روز پنج‌شنبه (4 فروردین) در جنوب اصفهان، شرق کهگیلویه و بویرامد و شمال و شمال استان با شیب و ارتفاع. شرق خوزستان، روز جمعه (6 فروردین) در لرستان، همدان، مرکزی، قم، تهران، البرز، قزوین، زنجان، شمال و شرق خوزستان، ارتفاعات در کرمان، نیمه غربی اصفهان، شرق کهگیلویه و بویراحمد. و شمال سمنان پیش بینی شد.

شنبه (27 فروردین) در لرستان، شمال شرق خوزستان، مرکزی، اصفهان، قم، تهران، البرز، شرق قزوین، سمنان، مازندران، گلستان، خراسان شمالی، آذربایجان شرقی و آذربایجان غربی و یکشنبه در سمنان، مازندران، گلستان، خراسان شمالی، خراسان رضوی، خراسان شمالی- جنوبی، شرق اصفهان و سایر ارتفاعات تهران این اقلیم حاکم خواهد بود.

در این مدت تردد برون شهری مختل شده، احتمال طغیان محلی، احتمال بالا آمدن سطح رودخانه، احتمال صاعقه و کاهش دید دور از انتظار نیست و سازمان هواشناسی از توقف در حاشیه رودخانه برای جلوگیری از حوادث احتمالی هنگام حرکت اجتناب می کند. به حومه شهر و احتیاط را در عیب یابی، احتیاط و خویشتن داری در فعالیت های کوهنوردی و احتیاط را در جابجایی قبایل کوچ نشین رعایت کنید.

در ادامه این هشدار، سازمان هواشناسی به افزایش فشار سطحی وزش باد نسبتاً شدید، در مناطق مستعد گرد و غبار، کاهش دید، کاهش کیفیت هوا از چهارشنبه تا یکشنبه (24 تا 28 فروردین) اشاره می‌کند.

این شرایط جوی روز چهارشنبه سمنان، مرکزی، قم، تهران، البرز، قزوین، زنجان، آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، اردبیل، همدان، لرستان، اصفهان، چهارمحال و بختیاری، نیمه غربی هرمزگان و فارس، گلستان روز شنبه برای اصفهان، جنوب و شرق سمنان، شرق خراسان رضوی، شرق خراسان، جنوب و شرق سیستان و بلوچستان و روز یکشنبه برای شرق و شمال فارس، غرب کرمان، شرق خراسان رضوی، شرق سمنان، جنوب غرب خراسان، شرق و جنوب یزد قابل پیش بینی و سرب است. به اختلال در ترافیک

بر اساس اعلام سازمان هواشناسی، احتیاط در تردد جاده‌ای برون شهری و کویری، استحکام سازه‌های موقت و بدون ترافیک و پارکینگ‌ها در اطراف درختان کهنسال و ساختمان‌های نیمه کاره ضروری است.

این سازمان هشدار داده است زردرنگ گزارش دیگری از افزایش سرعت باد جنوب غربی و افزایش سرعت باد و ارتفاع موج از 1 تا 1.5 متر از بعدازظهر شنبه تا دوشنبه (27 تا 29 فروردین) خبر داد.

شیوع این وضعیت شنبه در تنگه هرمز، یکشنبه در تنگه هرمز و نواحی ساحلی سواحل استان بوشهر و شرق خلیج فارس در استان هرمزگان و دوشنبه در مناطق ساحلی و ساحلی است. مناطق فراساحلی استان های بوشهر و هرمزگان در خلیج فارس پیش بینی می شود قایق های تفریحی و کشتی های سبک آسیب ببینند، قفس ها آسیب ببینند و تورهای ماهیگیری پاره شوند و تأسیسات دریایی آسیب ببینند.

سازمان هواشناسی توصیه می کند برای به حداقل رساندن احتمال خسارت، عبور و مرور کشتی ها و کشتی های سبک را محدود کرده و در عملیات دریایی احتیاط کرده و اقدامات لازم را برای جلوگیری از هر گونه خسارت انجام دهند.

سازمان هواشناسی در پی این اخطار از افزایش سرعت باد و ارتفاع موج در سواحل 1 تا 1.5 متری و حداکثر 2 متری در سواحل در روزهای چهارشنبه تا پنجشنبه (24 خرداد) 5 فروردین خبر داد.

این شرایط جوی در دریای خزر، مناطق ساحلی و فراساحلی گیلان، مازندران، گلستان و آسیب احتمالی خطوط کروز و کشتی های سبک، احتمال آسیب به قفس ها و تورهای ماهیگیری و احتمال آسیب به سازه های دریایی پیش بینی می شود.

سازمان هواشناسی احتیاط در استفاده از قایق های تور و شناورهای سبک، احتیاط در عملیات دریایی و اتخاذ تدابیر لازم برای جلوگیری از هرگونه خسارت را توصیه می کند.

به گزارش ایسنا، هشدار رنگ زرد این بدان معنی است که پدیده های جوی رخ خواهد داد که ممکن است در سفر و فعالیت های روزانه اختلال ایجاد کند. هدف از این هشدار افزایش آگاهی عمومی است تا آنها بتوانند برای رویدادهای جوی که اندکی شدیدتر از حد معمول هستند آماده شوند. از سوی دیگر مسئولان نیز از این هشدارها آگاه هستند تا در صورت لزوم اقدام کنند.

انتهای پیام/

[ad_2]
Source link

درباره ی admin_asooweb

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.