گروه مطالعاتی اساتید و دانشجویان تشکیل شد

[ad_1]

معاون اجتماعی و فرهنگی دانشگاه شهید بهشتی از راه اندازی سازمان مشاوره اساتید و دانشجویان در این دانشگاه خبر داد و گفت: امیدواریم با حمایت دانشجویان، اساتید و کارکنان در سال 1401 برنامه های جدید طراحی و اجرا شود. چهار حوزه: فناوری، محتوا، قابلیت استفاده و انگیزه.

به گزارش ایسنادکتر علیرضا طالب پور در خصوص راه اندازی اتاق فکر اساتید و دانشجویان در دانشگاه شهید بهشتی گفت: در حال حاضر دانشگاه شهید بهشتی دارای 75 انجمن علمی دانشجویی است که از این تعداد 50 انجمن فعال هستند. انجمن های علمی دانشجویی در واقع تشکل های علمی هستند که برای هر رشته تحصیلی با رعایت ضوابط و مقررات مربوطه می توان تأسیس کرد. در سال 1400 با توجه به محدودیت های ناشی از شیوع ویروس کرونا، فعالیت این انجمن ها با برگزاری 218 سمینار، 33 کلاس آموزشی، 50 دوره آموزشی، 10 جلسه مسابقات علمی، جشنواره ملی و کشوری در سطح مطلوبی حفظ شد. و سه سمینار و گردهمایی علمی. یکی از فعالیت های آنها همین است.

معاون فرهنگی اجتماعی دانشگاه شهید بهشتی با برشمردن مهمترین دستاوردها و فعالیت های مراکز و تشکل های سیاسی دانشگاه در سال 1400 گفت: مدیریت مراکز و سازمان سیاسی از دو بخش فرهنگی، هنری، اجتماعی و مذهبی تشکیل شده است. مراکز و تشکل های سیاسی در حال حاضر 17 مرکز و 4 سازمان در دانشگاه فعالیت می کنند. انجمن مسلمانان، انجمن مسلمانان آزاد، اتحادیه و بسیج دانشجویان مسلمان چهار تشکل فعال دانشگاهی هستند که در سال 1200، 12 کرسی آزاداندیشی و 51 نشست و میزگرد برگزار کردند.

وی در خصوص اجرای نشریات دانشجویی در دانشگاه شهید بهشتی خاطرنشان کرد: در حال حاضر 140 نشریه دارای مجوز در دانشگاه شهید بهشتی وجود دارد که 70 نشریه فعال هستند. در سال 1400 حدود 115 شماره از مجله را منتشر کردند. به طور کلی، هر دانشجو یا سازمان قانونی می تواند برای مجوز انتشار مجلات بر اساس مقررات وزارت علوم در مورد مجلات دانشجویی اقدام کند.

دکتر طالب پور درباره فعالیت های مرکز ارتقای شایستگی های دانشجویی (حرفه ای و فنی) دانشگاه شهید بهشتی نیز افزود: این مرکز با شعار «یک دانشجو، یک مهارت» در سال 1400 با حضور 350 دانشجو، 20 سمینار، سه سمپوزیوم، 25 مسابقه و جشنواره برای بیش از 120 کارآموز موفق برای کسب مدارک حرفه ای و فنی برگزار شد.

معاون فرهنگی و اجتماعی دانشگاه شهید بهشتی مرکز آموزش و مشاوره اجتماعی دانشگاه را یکی از واحدهای مهم معاونت فرهنگی و اجتماعی عنوان کرد و گفت: بیش از 3 هزار نفر از خدمات روانشناختی این مرکز بهره مند می شوند.

وی افزود: در سال 1400 نزدیک به 21 سمینار، 3 نشست تخصصی و ملی، 37 پادکست، بروشور و ماهنامه توسط این مرکز انجام شد. همچنین تعداد 260 نفر از دانشجویان مقطع کارشناسی 97-99 تحت نظارت دفتر ارتقاء و جهت انجام جلسات آموزشی و مشاوره ای بعدی مورد مشاهده قرار گرفتند.

معاون فرهنگی و اجتماعی دانشگاه شهید بهشتی تاکید کرد: امیدواریم این معاونت 1401 با حمایت دانشجویان، اساتید و کارکنان دانشگاه بتواند برنامه های جدیدی را در چهار حوزه طراحی و اجرا کند. : فناوری، محتوا، قابلیت استفاده و پویایی.”

انتهای پیام/

[ad_2]
Source link

درباره ی admin_asooweb

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.