69 بیمار هموفیلی با خدمات از دانشگاه علوم بهداشت خراسان شمالی

[ad_1]

ایسنا/ خراسان شمالی معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی گفت: 69 بیمار هموفیلی در استان تحت پوشش هزینه های درمان بیماران خاص هستند و از خدمات دانشگاه برخوردار می شوند.

به گزارش ایسنا، به نقل از روابط عمومی دانشگاه، دکتر محمدرضا جمعه زاده گفت: هموفیلی یک بیماری ارثی خونریزی دهنده و اختلال انعقاد خون است که دو نوع هموفیلی A و B وجود دارد که شایع ترین نوع هموفیلی در استان است. “

وی افزود: بیمار پس از تشخیص توسط پزشکان داخلی و هماتولوژیست به معاونت درمان منتقل و برای دریافت پرونده ویژه بیماران به مراکز بیمه ارجاع می شود.

معاون درمان دانشگاه علوم بهداشتی خراسان شمالی گفت: کلیه خدمات درمانی بیماران هموفیلی اعم از آزمایش، بستری و سونوگرافی در مراکز دولتی انجام می شود و همه آنها کاملا رایگان است.

دکتر جمعه زاده تشخیص دقیق و به موقع هموفیلی را عامل مهم و حیاتی در درمان این بیماری دانست و گفت: کبودی و خونریزی پی در پی پس از ضربات جزئی در بدن در اوایل کودکی، خونریزی های خود به خود به ویژه در مفاصل و بافت های نرم و یک تشخیص قطعی هموفیلی با بررسی سطوح فاکتورهای انعقادی می توان به تشخیص این بیماری اشاره کرد.

انتهای پیام/

[ad_2]
Source link

درباره ی admin_asooweb

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.